ویزای شنگن دائم

در صورتی که بخواهید از ایران به یکی از کشورهای عضو منطقه شنگن در اروپا سفر کنید، باید حتما ویزای مخصوص شنگن داشته باشید. به احتمال خیلی زیاد همه شما می‌دانید که ویزای شنگن یکی از ویزاهای موقت به شمار می‌رود. اما به نظر شما امکان دریافت ویزای شنگن دائم وجود دارد؟ چگونه می‌توانیم ویزای شنگن موقت خود را به ویزای دائم تبدیل کنیم؟ در این مقاله، به طور کامل درباره این مسئله صحبت خواهیم کرد و اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

به طور کلی، کشورهای عضو منطقه شنگن از نظر امکانات رفاهی و شرایط اقتصادی، در سطح بسیار خوبی هستند. بااین‌حال، سفر به این کشورها دردسرهای زیادی دارد و باید حتما ویزای شنگن داشته باشید. روش‌های مختلفی وجود دارند که از طریق آنها شاید بتوانید ویزای شنگن خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. البته بهتر است قبل از اقدام برای هر کاری، با افراد آگاه و متخصص در این زمینه مشورت کنید.

درباره ویزای شنگن

قبل از این که درباره نحوه دریافت ویزای شنگن دائم صحبت کنیم، باید بدانید که این نوع ویزا می‌تواند به دلایل متنوعی صادر شود. به‌عنوان مثال، ممکن است شما بخواهید به یکی از کشورهای این منطقه سفر کرده و از مکان‌های گردشگری آن بازدید کنید. به‌علاوه، خیلی از افراد برای دیدن خویشاوندان درجه یک خود که در منطقه شنگن اقامت دارند، به یکی از این کشورها می‌روند.

درباره ویزای شنگن

علاوه بر این موارد، ممکن است خیلی از افراد به خاطر دلایل دیگر مانند تحصیل یا کار بخواهند به یکی از کشورهای عضو منطقه شنگن سفر کنند. به طور کلی، مدت زمان اعتبار ویزای شنگن به دلیل سفر فرد به این کشورها بستگی دارد.

به‌عنوان مثال، اگر ویزای شنگن توریستی داشته باشید، مدت زمان این ویزا بین 90 تا 180 روز خواهد بود. البته کشوری مانند اسپانیا که عضو منطقه شنگن به شمار می‌رود، ویزای توریستی را فقط با اعتبار 90 روز صادر می‌کند. ویزای شنگن به شکل‌های مختلفی مانند مولتی، سینگل و دبل صادر می‌شود. ویزای مولتی به شما این امکان را می‌دهد که چند بار بین مبدأ و کشور مورد نظر خود رفت و آمد کنید. این در حالی است که در ویزای دبل، تعداد دفعات مجاز برای رفت و آمد به این کشور تنها دو بار و در ویزای سینگل، فقط یک بار است.

نحوه دریافت ویزای شنگن دائم

علاوه بر دلایل توریستی و ملاقات خویشاوندان، ممکن است برخی از افراد به خاطر تحصیل یا کار کردن نیز به منطقه شنگن بیایند. در این شرایط، مدت زمان اعتبار ویزا به بازه زمانی تحصیلی و یا کاری فرد بستگی دارد. مدارک مورد نیاز برای دریافت هر یک از این ویزاها بسته به کشور مورد نظر، با یکدیگر متفاوت است.

اگر شما هم می‌خواهید ویزای شنگن دائم دریافت کنید، چند روش پیش روی شما قرار دارند. به‌عنوان مثال، می‌توانید از طریق تحصیل و درس‌خواندن در یکی از کشورهای عضو این منطقه، ویزای دائم بگیرید. علاوه بر این که خیلی از افراد از طریق کار و شروع کسب و کار، ویزای دائمی شنگن را می‌گیرند. در ادامه، برخی از بهترین روش‌ها برای دریافت این ویزا را نام می‌بریم.

نحوه دریافت ویزای شنگن دائم

دریافت ویزای شنگن دائم از طریق ویزای تحصیلی

یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید ویزای شنگن دائم را دریافت کنید، با استفاده از تحصیل در یکی از کشورهای عضو این منطقه است. برای دریافت ویزای تحصیلی، اول از همه باید از دانشگاه یا مرکز آموزشی مورد نظر خود در کشور مقصد در حوزه شنگن پذیرش بگیرید.

برای دریافت پذیرش هم باید مدارک کافی از ریز نمرات، پاسپورت، مدرک زبان و سایر موارد این چنینی را برای دانشگاه‌ها ارسال کرده باشید. در صورتی که تمام مدارک شما کامل باشند، ویزای شنگن موقت برایتان صادر می‌شود که بیشتر مواقع اعتبار آن به یک سال می‌رسد. بعد از رسیدن به کشور مقصد، می‌توانید ویزای شنگن دائم دریافت کنید و اعتبار این ویزا را به اندازه مدت زمان تحصیل خود برسانید.

بعد از به اتمام رسیدن درس خود نیز می‌توانید یک کار مناسب بر کشور مورد نظر پیدا کنید و تا یک سال بعد از اتمام درس هم برای کار کردن در آنجا بمانید. سپس بسته به شرایط کشور، می‌توانید اقامت دائم این کشور را بگیرید که برخی از مهم‌ترین شرایط آن، تسلط کامل به زبان کشور مقصد، سابقه کار و اقامت کافی هستند.

گرفتن ویزای شنگن دائم از طریق ویزای کاری

در صورتی که قصد دارید در یکی از کشورهای عضو منطقه شنگن مشغول به کار شوید، اول از همه باید جاب‌آفر یا دعوت‌نامه کاری از شرکتی در این کشور بگیرید. شرایط دریافت ویزای کاری بسته به هر کشور با دیگری متفاوت است. بااین‌حال، مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که باید حتما تخصص و تجربه کافی در زمینه کاری مورد نظر خود را داشته باشید.

گرفتن ویزای شنگن دائم از طریق ویزای کاری

زمانی که شما دعوت‌نامه کاری یا جاب‌آفر دریافت می‌کنید، مدت زمان کار شما در آن درج می‌شود. در نتیجه، اعتبار ویزای شنگن هم به همین بازه زمانی بستگی دارد. در صورتی که مدت زمان ماندگاری و اقامت شما در کشور مورد نظرتان از حد خاصی فراتر رفت، می‌توانید آن را به اقامت دائم تبدیل کنید. برای مثال، بعد از 5 سال کار کردن در کشور آلمان، می‌توانید ویزای شنگن دائم را دریافت کنید و اقامت دائمی این کشور را بگیرید.

خرید ملک و سرمایه‌گذاری

یکی دیگر روش‌های فوق‌العاده‌ای که می‌توان بدون معطلی خیلی زیاد ویزای شنگن دائم را دریافت کرد، خرید ملک و سرمایه‌گذاری است. البته این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که تمکن مالی و میزان بودجه نسبتا زیادی دارند. برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری، در ابتدا ویزای شیمیان موقت صادر می‌شود که بعد از ارائه مدارک و خرید ملک در کشور مورد نظر، می‌توانید اقامت دائم را نیز بگیرید.

در صورتی که می‌خواهید در یکی از کشورهای عضو منطقه شنگن سرمایه‌گذاری کنید، باید حتما درآمد خالص شما از مقدار تعیین شده بیشتر و یا تقریبا معادل همان میزان باشد. این درآمد می‌تواند از روش‌های مانند حقوق بازنشستگی، سود سهام و یا دریافت سپرده بانکی به دست بیاید.

خرید ملک و سرمایه‌گذاری

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره نحوه دریافت ویزای شنگن دائم در اختیار شما قرار دادیم. همان‌طور که گفتیم، شما از طریق روش‌های مختلفی می‌توانید اقامت دائمی کشورهای عضو منطقه شنگن را بگیرید. البته قبل از همه چیز، در ابتدا ویزای شنگن به صورت موقت صادر می‌شود و بعد از گذشتن یک بازه زمانی مشخص و ارائه شرایط قابل‌قبول، می‌توانید ویزای موقت خود را به دائم تبدیل کنید. بهره‌مندی از تجارب افراد متخصص و با تجربه در این زمینه، می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *