امکان ندارد که شما اهل سفر و ماجراجویی باشید و فکر سفر به کشور انگلستان به ذهنتان خطور نکند. انگلستان از لحاظ نظام سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بالاترین رتبه را دارد. معروف‌ترین دانشگاه‌های  دنیا در کشور انگلیس قرار دارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، قطعا کشور انگلیس برای شما بهترین گزینه است. برای اخذ ویزای کشور انگلیس باید مدارک قوی و قابل‌قبولی برای بازگشت خود از انگلستان تحویل سفارت دهید و افسر باید مطمئن شود که شما حتماً به کشور خود باز می‌گردید. همراه دلفین پرنده باشید.

کشور انگلستان

کشور انگلستان

انگلستان، کشوری کاملاً مستقل است  و عضو حوزه شنگن نیست، برای سفر به این کشور هم باید ویزای جداگانه بگیرید. البته سفر شما به کشورهای حوزه شنگن برای گرفتن ویزای انگلیس تأثیر مثبتی دارد. با اخذ ویزای انگلیس  شما می‌توانید به کشورهای  مانند انگلستان، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز سفر کنید.

بر اساس اینکه با چه هدفی می‌خواهید وارد خاک انگلستان شوید، برای شما ویزهای متفاوتی صادر می‌گردد و طبق همین ویزا پاسپورت شما اعتبار پیدا می‌کند. باتوجه‌به تحقیقات انجام شده از میان هر 6 نفر که در 189 کشور جهان زندگی می‌کنند ، یک نفر قصد دریافت ویزای انگلیس را دارد. انگلیس با شرایط عالی و جذابی که برای کار و زندگی دارد، مقصد بسیاری از افراد در تمام دنیا است.

ویزای انگلیس VFS

این ویزا در واقع به معنی گرفتن ویزا از راه ورود به سایت شرکت VFS Global است. سفارت و دفتر رسمی VFS  انگلیس را می‌توانید در ایران هم پیدا کنید؛ زیرا در شهر تهران قرار دارد. به همین دلیل ایرانیان برای اخذ ویزای انگلیس نیازی نیست که به کشور  دیگری سفر کنند. در واقع می‌توان تمام کارهای مربوط به ویزا را در ایران انجام داد.  شرکت VFS به‌عنوان نماینده رسمی دولت انگلیس تمامی کارهای اداری مرتبط با اخذ ویزا مانند بررسی مدارک و انگشت‌نگاری را انجام می‌دهد.

شرایط دریافت ویزای انگلیس

از سال 2013 تا کنون، سفارت انگلستان سخت‌گیری‌های زیادی را در جهت صدور ویزا برای ایرانیان  در نظر گرفته است؛ بنابراین همین موضوع شرایط گرفتن ویزای انگلیس  و ارائه مدارک را پیچیده می‌کند. با توجه به تجربیات کارشناسان ما شرایط اخذ ویزای انگلیس به این شرح است:

سند ملکی و مدارک شغلی

هر کدام از متقاضیان  اخذ ویزا باید حداقل مبلغ 150000000 تا 20000000 تومان در حساب کوتاه‌مدت خود بگذارند. همچنین تمکن مالی ویزای انگلیس هم باید به دلار و پوند صادر شود. گردش حساب ویزای این کشور باید مربوط به 3 تا 6 ماه آخر باشد در اینجا منظور از گردش حساب همان تعداد تراکنش‌ها است. مدارک مالی متقاضی، حقوق دریافتی و اجاره پرداختی در گردش حساب بادقت تمام بررسی می‌شود؛ پس  به‌هیچ‌عنوان نباید مدارک جعلی و غیرواقعی ارائه دهید.

تاریخچه سفر

تاریخچه سفر

تاریخچه سفر یکی از مواردی است که برای گرفتن ویزای انگلیس اهمیت زیادی دارد. اگر ویزاهای معتبری مانند شنگن، کانادا، ژاپن، آمریکا، استرالیا داشته باشید، برای شما نوعی امتیاز به‌حساب می‌آید. حتی ممکن است ویزا‌های ارائه شده از سوی سفارتخانه کشور مقصد به‌منظور اعتبارسنجی استعلام گرفته شوند.

دعوت‌نامه

دعوت‌نامه انگلیس حتماً باید از سوی بستگان درجه یک، دوستان و آشنایان برای شما ارسال شود. در متن  دعوت‌نامه حتماً باید مواردی مثل تاریخ ورود و خروج، محل اقامت، مدت اقامت و نسب شما با فرد دعوت‌کننده ذکر نمایند.

انواع ویزای انگلیس

همان‌طور که گفتیم بر اساس هدف شما از سفر به انگلیس، ویزاهای متعددی وجود دارد که ما در این بخش قصد داریم درباره آنها بیشتر توضیح دهیم  و بگوییم که با هر ویزا اجازه چه‌کارهایی را دارید.  کشور انگلستان، ویزای توریستی(UK visitors visas)، ویزای خانوادگی  UK Family Visas ، ویزای تحصیلی   (UK Study Visas)، ویزای کارا (UK work visas)، ویزای پزشکی، ویزای سرمایه‌گذاری و ویزای ازدواج  را برای متقاضیان  صادر می‌کند. در ادامه در باره هر کدام از موارد توضیح می‌دهیم.

ویزای توریستی

ویزای توریستی

این نوع ویزا محبوبیت زیادی در بین مردم دارد و با در اختیار داشتن آن می‌توانید وارد خاک انگلیس شوید. ابن ویزای  انگلیسی بسته به هدف فرد متقاضی از سفر به کشور انگلیس در انواع گوناگونی دسته‌بندی می‌شود. اما ویزای توریستی فقط برای اقامت محدود در این کشور است و به کسی که آن را دارند اجازه کار و تحصیل نمی‌دهند. همچنین باید هدف از گرفتن این نوع ویزا باید کاملاً مشخص شود؛ زیرا بعد از آن نمی‌توانید تغییراتی ایجاد کنید.

این ویزا برای دیدار اقوام، دوستان  و سفرهای توریستی  به کشور انگلستان صادر می‌شود. این نکته را فراموش نکنید که فرد باید در پروسه درخواست اخذ ویزا، هدف  و برنامه سفر خود را به طور کاملاً واضح برای افسر توضیح دهد.   ویزای توریستی حدود 6 ماه اعتبار دارد  و برای چند بار ورود صادر می‌گردد. متقاضی باتوجه‌به دلایل سفر خود می‌تواند از ویزای توریستی بلند یا کوتاه‌مدت استفاده کند.

اما به طور معمول این ویزا  با اعتبار 6 ماه صادر می‌شود و سفارت می‌تواند مدت این ویزا را کمتر یا بیشتر کند. البته این زمان در صورتی بیشتر می‌شود که مدارک خاصی ارائه دهید  و اهداف شما از سفر به زمان بیشتری احتیاج داشته باشند ویزاهای بلندمدت در سه بازه زمانه 3، 5 و ۱۰ساله صادر می‌شوند. شما نمی‌توانید ویزای توریستی بالاتر از 10 سال بگیرید و باید حتماً اثبات کنید که به طور مستمر در بریتانیا اقامت نخواهید داشت و نوع کاربری ویزا را تغییر نخواهید داد.

ویزای خانوادگی

 ویزای خانوادگی انگلیس مناسب کسانی است که تابع کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا هستند. همچنین  می‌خواهند  بعد از پیوستن به همسر یا خانواده خود، حدود 6 ماه در انگلیس بمانند. ویزای خانوادگی انگلیس انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر می‌شود.

 • افرادی که قصد دارند نزد همسر یا نامزد خود بروند.
 • کسانی که می‌خواهند به جمع خانواده بپیوندند.
 • والدینی که دوست دارند به انگلیس بروند تا فرزند خود را ببینند.
 •  وقتی فردی از خانواده قصد حمایت از شما را دارد. (البته این فرد باید اقامت دائم  یا شهروندی  داشته باشد.)

آیا می‌دانید باید برای درخواست ویزای خانواده یک سری شرایط را داشته باشید؟ مثلاً سن شما به 18 برسد. شرط دیگر این است که اصالت رابطه خانوادگی و زوجیت قابل اثبات باشد؛ یعنی ازدواج باید در کشور مبدا انجام شود. پس از  گرفتن ویزای انگلیس شما باید ثابت کنید که با خانواده و همسرتان زندگی خواهید کرد. اگر خانواده شما در محله خوب و مناسبی زندگی کنند، راه شما برای درخواست ویزا هموار تر است. همچنین شما نباید هیچ سابقه کیفری در انگلیس یا هرجای دیگر دساشته باشید

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی انگلیس که Tier4 نام دارد یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت ویزای کشور انگلیس برای افراد است که می‌خواهند در این کشور ادامه تحصیل دهند. کسانی که تمایل دارند در کشور دانشجو پذیری درس بخوانند که کیفیت آموزشی هم بالا باشد، بدون شک انگلستان بهترین پیشنهاد برای آنها است. انگلستان جزو 5 کشور برتر دنیا در زمینه کیفیت تحصیل، اقامت و سرمایه گذاری پرسود محسوب می‌شود.

 عاملی که سبب شده هرساله افراد زیادی به این کشور سفر کنند این است که انگلستان  به‌نوعی مرکز تجهیزات و توسعه برای تحصیل به شمار می‌رود. زیر مجموعه ویزای تحصیلی به دودسته تقسیم می‌شود که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

 • ویزای دانش‌آموزی: این نوع ویزا برای مقطع سنی 4 تا 17 سال یعنی از پیش دبستان تا دبیرستان است.
 • ویزای دانشجویی:  در این نوع ویزای تحصیلی انگلیس، امکان تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌ها برای افراد بالای 17 سال وجود دارد. فرد متقاضی  برای اخذ این ویزا باید ابتدا از یکی از دانشگاه‌های کشور انگلستان که تابع سیستم امتیازبندی ویزا است، پذیرش بگیرید. سپس می‌‌توانید بعد از اتمام تحصیلات و اخذ مدرک برای ویزای کار در انگلیس اقدام کنید.
 • ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت: این ویزای انگلیس بیشتر جهت یادگیری زبان انگلیسی و دوره‌های کوتاه‌مدت در کالج است و حدود 11 ماه اعتبار دارد. در این صورت فرد باید پیش از اتمام اعتبار ویزا، خیلی سریع از کشور انگلیس خارج شود و به وطن خود بازگردد.

ویزای کار انگلیس

ویزای کار انگلیس، یکی از روش‌های گرفتن اقامت این کشور است؛ اما به‌طورکلی سختی‌های خودش را دارد. طبق قوانین وزارت کار انگلیس، گرفتن ویزای کار تابع سیستم امتیازبندی ویزا صورت می‌گیرد و افراد متقاضی باید امتیازهای زیرا را داشته باشید.

 • مدرک زبان انگلیسی یا IELTS: یکی از مهم‌ترین امتیازات در سیستم point based visas، دانش زبان انگلیسی است. درصورتی‌که نمره IELTS شما بالا باشد، 10 امتیاز می‌گیرید.
 • تمکن مالی: فردی که می‌خواهد ویزا بگیرد باید تمکن مالی خود را با موجودی حساب بانکی، برای هزینه‌های 90 روزه ارائه دهد. این موجودی باید حدود 945 پوند باشد تا فرد بتواند مخارج زندگی خود اعمم از خوراک، مسکن و پوشاکفراهم کند . درموارد خاصی اگر کارفرمای متقاضی همه هزینه های شما را تقبل نماید و این موضوع خیلی واضح در دعوت‌نامه ذکر شود، نیازی نیست حساب بانکی ارائه دهید.
 • درآمد: حقوق دریافتی شما برای کاری که انجام می‌دهید، نباید از 20800 پوند کمتر باشد.
 • پیشنهاد شغلی: این مورد بیشترین امتیاز را در سیستم امتیازدهی دارد. (30 امتیاز)

باتوجه‌به موارد که برای دریافت ویزای کار انگلیس گفتیم، بهتر است با انواع و اقسام ویزای کار کشور انگلیس آشنا شوید. هر فرد می‌تواند باتوجه‌به توانایی‌ها و ویژگی‌های که دارد یکی از این ویزاها را بگیرد و در انگلیس مشغول به کار شود.

 • ویزای نخبگان: نوعی ویزای کار بلندمدت است که شامل چهار دسته  کارآفرین، سرمایه‌گذار، استعدادهای نخبه و فارغ‌التحصیلان کارآفرین می‌شود.
 • ویزای متخصصان: یکی از محبوب‌ترین ویزاهای کار است که شامل دو نوع بلندمدت و دائمی می‌شود.  این نوع ویزا مختص افرادی است که مهارت خاصی دارند و 4 دسته مبلغان دینی، ویزای کار عمومی، ویزای ورزشکاری و ویزای انتقال داخل شرکت را در بر می‌گیرد.
 • ویزای نیروی خلاق: در واقع نوع ویزای موقت کار در انگلیس محسوب می‌شود که بیشتر برای جوانان خلاق در زمینه‌های ورزشی  و خیریه است.

ویزای گلوبال تلنت

ویزای گلوبال تلنت

کشور انگلیس شرایط خاصی را برای پذیرش نخبگان و افراد بااستعداد در نظر گرفته است. این رشته‌ها از قبل توسط دولت مشخص شده‌اند. افرادی که این نوع ویزای انگلیس را می‌گیرند، می‌توانند در آنجا مشغول به کار شوند.  یعنی برای کار با هیچ مشکلی روبرو نمی‌شوند.

جالب است بدانید که علاقه‌مندان اخذ ویزای گلوبال تلنت نمی‌توانند درخواست وام یا حقوق بازنشستگی دهند. این متقاضیان باید در بخش‌های هنری، فرهنگی، تکنولوژی تحقیق و آموزش فعالیت داشته باشند یا استعدادی در آنها دیده شود. چنین افرادی باید رزومه و دستاوردهای خود را ارسال کنند تا بتوانند برای ویزا درخواست دهند.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای انگلیس

مدارکی که فرد متقاضی برای گرفتن ویزای انگلیس به سفارت می‌برد، یکی از عوامل مهم  تأثیرگذار است. هر نوع مغایرت در مدارک خیلی راحت می‌تواند باعث ریجکتی شما شود؛ حتی بعد از آنها تا چند سال نمی‌توانید به کشور انگلیس سفر کنید. مدارکی که برای اخذ ویزا  لازم دارید، شامل موارد زیر می‌شود.

مدارک شغلی

دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی  دانشگاه‌ها باید همراه خودکارت بین‌المللی دانشجویی، فیش حقوقی 6 ماه پایانی، گواهی اشتغال به تحصیل و اصل حکم استخدامی را داشته باشند. این مدارک برای دانش‌آموزان شامل گواهی اشتغال به تحصیل  و کارت دانش‌آموزی می‌شود. مدارک موردنیاز برای سایر اقشار جامعه به این شرح است:

 • کارمندان شرکت‌های خصوصی: نسخه کپی از روزنامه رسمی تأسیس شرکت، لیست بیمه از اداره تأمین اجتماعی، روزنامه از وضعیت آخرین تغییرات شرکت، گواهی اشتغال به کاری (در آن سمت حقوق، مزایا، سابقه کار، تاریخ شروع به کار، مشخصات فردی، تاریخ اتمام دوره مرخصی و باید حتماً ذکر شود که مرخصی با حقوق یا بی حقوق بوده است ذکر شود.)
 • صاحبان شرکت‌های خصوصی: اصل روزنامه رسمی تأسیس شرکت، گواهی اشتغال به کار (در آن حتماً  سمت، سابقه کار، مشخصات فردی نوشته شود)، تارخ شروع به کار، تأییدیه که روی سربرگ شرکت است (البته باید زمان مرخصی قید شود).
 • کارمندان بخش دولتی: فیش حقوقی مربوط به شش ماه آخر کار و آخرین حکم کارگزینی
 • بازنشستگان: فیش حقوقی که برای 6 ماه آخر است و آخرین حکم بازنشستگی
 • کسبه: نسخه اصلی جواز کسب و کارت بازرگانی
 • پزشکان: کارت نظام پزشکی و اصل پروانه مطب
 • مهندسین: اصل پایان کار ساختمانی، اصل گواهی ساختمان و قراردادهای کاری
 • وکلا: کارت و پروانه وکالت

توضیحات: برای افرادی که منبع درآمدشان  از راه‌های مختلفی تأمین می‌شود ارائه مدرک به‌منظور اعلام منبع درآمد  الزامی است. این مدارک می‌توانند اجاره‌نامه، سپرده بلندمدت، حسابی که سود سپرد بلندمدت به آن واریز می‌گردد، باشند.  البته باید حساب را حداقل تا 3 ماه قبل از سفر افتتاح کنید.

مدارک بانکی

مدارک بانکی

این مدارک هم همان‌طور که از نامشان پیدا است مربوط به حساب‌های بانکی هستند و با مراجعه به شعبه‌های بانک می‌توانید آنها را بگیرید.  در واقع شما باید برای اثبات تمکن مالی موارد خواسته شده را ارائه دهید. این مدارک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • حساب‌های کوتاه‌مدت یا جاری: زیر پرینت 6 ماه آخر به همراه نام و نام خانوادگی متقاضی و تاییدیه از سوی بانک
 • حساب‌های کوتاه‌مدت: نسخه کپی از تمامی قراردادهای سپرده کوتاه‌مدت، ریز پرینت و همچنین باید برای همه موارد میزان درآمد شخصی حساب‌های بانکی مشخص شود.
 • حساب‌های بلندمدت: کارت سپرده، گواهی تمکن مالی (باید از سوی امور بین‌الملل بانک مربوطه صادر شود.)
 • حداقل مانده‌حساب:  برای نمونه در حساب هر شخص باید حداقل 40 میلیون تومان باقی بماند. یعنی اگر یک خانواده سه نفر بخواهند مسافرت کنند، باید حدود 150 میلیون تومان در حسابشان باشد.  البته به این موضوع توجه کنید که نباید به‌هیچ‌وجه به‌صورت ناگهانی مانده‌حساب افزایش یابد؛ زیرا سفارت خانه قبول نمی‌کند.

سند ملکی

اگر فرد متقاضی ملکی به نام دارد، باید اصل سند مالکیت را ارائه دهد. درصورتی‌که فرد ملکش را اجاره داد باشد، باید اصل سند و اجاره‌نامه را به همراه ترجمه در اختیار سفارت بگذارد.  البته این بند مخصوص افرادی است که ملکی به نام خود دارند.

سایر مدارک

اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار، گذرنامه‌های گذشته( اگر در گذشته گذرنامه‌ای نداشتید، باید حتما فرم تعهدنامه را کامل کنید.)، 4 قطعه عکس با ابعاد 5/ 4 * 5 / 3، اصل شناسنامه،اصل سند ازدواج و کارت ملی از دیگر مدارکی است که شما حتما به آن نیاز پیدا می‌کنید.

تمامی مدارک گفته شده باید به‌صورت رسمی ترجمه شوند و روی آنها مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشد. ما در بخش زیر سایر مدارک موردنیاز  برای گرفتن برگه عبور از سفارت ایران در ترکیه را آورده‌ایم. (کسانی که گذرنامه‌شان برای اخذ روادید نزد کنسولگری انگلیس است.):

 • 4 قطعه عکس در ابعاد 4*6 ( عکس باید رنگی، تمام رخ، جدید، بدون کلاه، بدون عینک، زمینه سفید و با حجاب اسلامی باشد.)
 • اصل بلیت که تأیید شده است (با محاسبه زمان معین شده) بعد از مطمئن شدن از صدور برگه عبور به مقصد کشور ایران به همراه تصویر آن
 • درخواست‌نامه کامل شده برای برگه عبور در دو نسخه (فرمی مخصوصی که فرد با رفتن به نمایندگی از مسئول مربوطه می‌گیرد.)
 • رسید گذرنامه که از سوی کنسولگری انگلستان  در شهر استانبول صادر شده است. مدارک کامل شده بعد از تحویل به نمایندگی درصورتی‌که کامل باشند و تأیید شوند، حداقل پس از گذشت یک روز کاری برای شما برگ عبور صادر می‌شود.
 • گرفتن برگه عبور از شهر استانبول
 • متقاضی پیش از زمان مصاحبه انگلیس خود به کنسولگری ایران مراجعه می‌کند  و بعد از ارائه مدارک به سفارت انگلیس برای گرفتن برگه عبور مجدداً به کنسولگری ایران می‌رود.

مراحل درخواست ویزای انگلیس

مراحل درخواست ویزای انگلیس

در نخستین مرحله شما باید نوع ویزای انگلیسی خود را انتخاب کنید و سپس فرم آنلاین ویزا را دریافت و آن را تکمیل نمایید. در مرحله بعد  باید فرم را از طریق ایمیل یا مراجعه حضوری به آژانس ارسال کنید. اکنون زمان آن فرارسید است که  از سفارت انگلیس که در تهران، ترکیه و امارات قرار دارد، وقت بگیرید  و به‌صورت آنلاین هزینه ویزای انگلیس را بپردازید.

پس از طی این مراحل  در روز تعیین شده به سفارت بروید و مدارک خود را ارائه دهید تا انگشت‌نگاری انجام شود. این نکته را فراموش نکنید که فقط 3 ساعت بعد از رزرو  وقت سفارت می‌توانید  هزینه بررسی ویزا را پرداخت کنید در غیر این صورت وقت سفارت شما باطل می‌شود. فقط از طریق ویزاکارت، پی بال و مسترکارت می‌توانید  هزینه بررسی مدارک را پرداخت نمایید.

مدت‌زمان صادرشدن ویزای انگلیس

باتوجه‌به اعلامیه رسمی که از سوی سفارت انگلیس  به دست مات رسیده است، مدت‌زمان صدور ویزای انگلیس حدود 3 هفته است. اما به‌خاطر تقاضای بالای افراد برای گرفتن وقت از سفارت، باید 10 روز به زمان گفته شده اضافه کنید. باتوجه‌به مدارک بدون مشکل متقاضی، مدت‌زمان صدور ویزا که شامل انگشت‌نگاری، بررسی  مدارک در سفارت می‌شود تا 40 روز هم می‌رسد.

پیگیری پاسخ ویزای انگلیس

مراحل صدور ویزای انگلیس از سوی فرد متقاضی قابل‌پیگیری نیست. در صورت وجود مشکل در پرونده، از طرف سفارت و کنسولگری ایمیل یک‌طرفه‌ای برای فرد می‌فرستند که نمی‌توان به آن پاسخ داد. اگر نقص یا مشکلی در پرونده شما دیده شود، از سوی سفارت به شما اطلاع می‌دهند تا پیگیری کنید و مشکل را برطرف نمایید.

ویزای انگلیس به‌صورت تضمینی

به طور قطعی به شما اعلام می‌کنیم که هیچ‌گونه ضمانتی برای صدور ویزای انگلیس وجود ندارد. هیچ شرکتی نمی‌تواند تضمین دهد که حتماً  برای شما ویزا صادر خواهد شد. کارگزاری فقط در شرایطی می‌توانند به شما ضمانت اخذ ویزا دهند که در صورت ریجکتی، بخشی از مبلغ پرداختی را به شما برگردانند.

پیکاپ ویزا

کارگزاری VFS در ایران  دفاتر فعالی دارد که به  متقاضیان  که به آنجا مراجعه می‌کنند، خدمات ویزای انگلیس ارائه می‌دهد. همچنین افراد می‌توانند به دفاتر VFS در سایر کشورهای همسایه مثل ارمنستان، ترکیه و امارات هم مراجعه کنند. دریافت ویزای انگلیس نیاز چندانی به مصاحبه ندارد و می‌توانید  تنها برای انگشت‌نگاری  و ارائه مدارک به کارگزاری بروید.  بعد از طی این مراحل می‌توانید به ایران بازگردید  و کارهای پیکاپ ویزای خود را به شرکت‌های که در این زمینه فعالیت دارند بسپارید.

چرا ویزای انگلیس ریجکت می‌شود؟

چرا ویزای انگلیس ریجکت می‌شود؟

باتوجه‌به سخت‌گیری‌های  سفارت انگلیس برای صدور ویزا، برخی اوقات بعد از درخواست‌نامه‌ای که حامل پیام ریجکتی ویزای انگلیس است را دریافت می‌کنید.  پس قبل از اینکه بخواهید کاری کنید بهتر است که با دلایل ریجکتی ویزا آشنا شوید.

ارائه مدارک غیر واقعی

یکی از دلایل ریجکتی ویزای انگلیس ارائه مدرک جعلی به سفارت و فریب افسران ویزا است.  شما باید بدانید افسران انگلیسی تمامی مدارک ویزا مخصوصاً مدارک مالی را بادقت خیلی زیادی چک می‌کنند. درصورتی‌که شک ببرند مدارک شما جعلی است، درخواستتان را فوراً رد می‌کنند.

پیروی نکردن از مراحل

سفارت برای اخذ ویزای انگلیس یک سری مراحل را مشخص کرده است. درصورتی‌که هر مرحله  اعمم از انگشت‌نگاری، پرداخت هزینه، پیکاپ ویزا و تحویل مدارک را به‌درستی انجام ندهید، ویزای شما ریجکت خواهد شد. پس سعی کنید تمامی مراحل را به‌درستی پیش ببرید.

نداشتن پاسپورت معتبر

پاسپورت نامعتبر در واقع به پاسپورت‌های گفته می‌شود که مخدوش شده‌اند و اعتبار ندارند. درصورتی‌که پاسپورت شما نامعتبر باشد، حتماً درخواست شما رد می‌شود. یعنی باید اطلاعات روی پاسپورت به‌درستی مشخص باشند.

تعیین نکردن هدف

شما باید حتماً هدف خود را از سفر به انگلستان مشخص کنید یا حداقل هدفتان برای افسر قابل‌قبول باشد. پس اگر هدفی برای ورود به خاک انگلستان ندارید یا هدفتان آن‌قدر منطقی و قابل‌قبول نیست، به‌احتمال زیاد برای شما ویزا صادر نمی‌شود.

سابقه کیفری

اگر فرد متقاضی جرمی داشته باشد که به‌خاطر آن 4 سال یا بیشتر به زندان بیافتد، درخواست ویزای او ریجکت می‌شود. یعنی افرادی که بیشتر از 4 سال در زندان بوده‌اند، نمی‌توانند ویزای انگلستان بگیرند؛ پس یهتر است که به دنبال راه حل باشند.

مغایرت در ویزای انتخابی و هدف

مغایرت در ویزای انتخابی و هدف

مثلاً اگر شما باهدف بازدید از دوستان، خانواده و آشنایان می‌خواهید  به انگلستان سفر کنید؛ اما درخواست ویزای تحصیلی داده‌اید،  به علت وجود مغایرت ویزای انتخابی باهدف، درخواست شمارد می‌شود و ویزای صادر نمی‌گردد.

اقامت طولانی‌مدت

برای مثال درصورتی‌که ویزای شما 6 ماه اعتبار دارد  ولی بیشتر از این مدت در انگلیس مانده‌اید، درخواست بعدی شما برای دریافت ویزای انگلیس  به خاطر پیروی نکردن از قوانین رد می‌شود. شما در هر صورت باید تابع قوانین ویزای صادر شده باشید.

عدم تمکن

همان‌طور که گفتیم افسران انگلیسی تمام منابع مالی و گردش حساب شما را بررسی می‌کنند. درصورتی‌که مدارک مالی جعلی باشند و یا افسر بعد از بررسی تمامی مدارک به این نتیجه برسد که شما توان مالی پرداخت هزینه‌های زندگی در انگلیس را ندارید، ویزای شما را ریجکت می‌کنند.

چگونه ریجکتی ویزا را رفع کنیم؟

 برای رفع ریجکتی اول باید دلایل ریجکت ویزا را پیدا کنید. رفع ریجکتی یعنی شما فرصتی مجدد برای اخذ ویزای انگلیس دارید. در واقع با بررسی دقیق موارد گفته شده در نامه ریجکتی سفارت می‌توانید مدارک جدید ارائه دهید و مجدداً اقدام کنید. متقاضی باید حتماً  تمامی نواقص را برطرف کند. در غیر این صورت  مجدداً درخواست شمارد می‌شود.  نکته دیگری که وجود دارد این است که باید در اپلیکیشن  یا فرم درخواستی جدید حتماً تاریخ ریجکتی و دلایل آن  را ذکر کنید.

سخن نهایی

 در این مقاله ما سعی کردیم همه چیز را درمورد ویزای انگلیس به شما توضیح دهیم. همان‌طور که می‌دانید برای دریافت ویزا مدارک اهمیت زیادی دارند؛ پس سعی کنید قبل از هر اقدامی مدارک موردنیاز را تهیه نمایید. هر نقص و اشکال کوچک در پرونده می‌تواند باعث ریجکتی ویزای شما شود. پس حتماً به نکات گفته شده در این مقاله توجه نمایید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.