ویزای کانادا همان مجوز ورود به خاک کانادا است که با توجه به اهداف متقاضی در انواع مختلف صادر می‌شود. شما باید با توجه به قصد سفر و وابستگی‌های عاطفی، مالی و دارایی خود نسبت به دریافت این ویزا اقدام نمایید.

کانادا یک کشور مهاجرپذیر است و جهت توسعه اقتصادی و علمی خود تمایل بسیاری به جذب نیروی کار ماهر و افراد تحصیل از خارج از کشور دارد. این کشور برنامه‌های مهاجرتی بسیاری طراحی کرده است که تقریباً همه به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم می‌توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند. در ادامه به چگونگی دریافت ویزای کانادا می‌پردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کانادا

به‌طورکلی بسته به روش‌های مهاجرتی مختلف کانادا، مدارک متفاوتی برای هر نوع ویزا نیاز است. به‌طورکلی مهم‌ترین و اصلی‌ترین این مدارک عبارت است از:

 • مدارک شناسایی نظیر؛ ترجمه شناسایی، پاسپورت، کارت ملی، کارت پایان خدمت
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه مدرک و ریزنمرات تحصیلی
 • نامه‌های شغلی
 • سوابق بیمه
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • و…

انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

به‌طورکلی ویزای کشور کانادا را می‌توان به دو گروه اصلی موقت و دائم تقسیم کرد. در ادامه به بررسی هریک از این ویزاها می‌پردازیم.

ویزاهای اقامت موقت کانادا

به‌طورکلی منظور از ویزای موقت کانادا، ویزایی است که دارنده آن یک مدت کوتاه یعنی ۶ ماه یا کم‌تر به کانادا وارد می‌شود و پس از سپری‌شدن این زمان باید از خاک این کشور خارج شود. افراد دارای ویزای موقت باید جهت تمدید اقامت خود، وضعیت ویزای موقت خود را تغییر دهند. لازم به ذکر است که اگر سفارت کانادا با مشاهده پرونده شکر متقاعد شود که قوانین ویزا را نقض نمی‌کنید، به طور معمول ویزایی با اعتبار طولانی یعنی تا پایان تاریخ انقضای گذرنامه به شما می‌دهد.

به‌طورکلی مهم‌ترین و آشناترین ویزاهای اقامت موقت کانادا عبارت‌اند از:

 • ویزای توریستی
 • ویزای تحصیلی
 • سوپر ویزا
 • ویزای دیپلماتیک یا سیاسی
 • ویزای محرمانه
 • ویزای تسهیلات
 • ویزای کسب‌وکار یا نمایندگی
 • ویزا برای افرادی که با هدف تولد فرزند وارد کانادا می‌شوند.
 • ویزای کار در تعطیلات
 • ویزای اهدای عضو
 • ویزای کاری
 • و…

ویزای توریستی کانادا

با داشتن ویزای توریستی افراد می‌توانند با اهدافی نظیر؛ گردشگری، شرکت در کنفرانس یا همایش، دیدار اعضای خانواده یا دوستان و… به کشور کانادا وارد شوند. لازم به ذکر است که این ویزا به دو گروه سینگل و مولتیپل تقسیم می‌شود و دارندگان ویزای سینگل تا پایان اعتبار ویزای خود می‌توانند در کانادا بمانند. البته اگر این افراد زودتر از پایان اعتبار ویزای خود از کانادا خارج شوند، جهت ورود مجدد به این کشور باید ویزای مجدد دریافت نمایند. در سمت دیگر دارندگان ویزای مولتیپل یا ویزای ۵ ساله کانادا، به‌صورت نامحدود تا پایان اعتبار ویزای خود می‌توانند به کانادا رفت‌وآمد کنند. این نکته را در نظر داشته باشید این افراد در هر بار ورود به کانادا می‌توانند ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

جهت اخذ ویزای توریستی کشور کانادا شرایط مختلفی نیاز است که به‌طورکلی مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

 • متقاضی باید بالاتر از ۱۸ سال سن داشته باشد تا بتواند به‌صورت مستقل و تنهایی برای این ویزا درخواست دهد.
 • تمام مدارک موردنیاز جهت دریافت ویزای توریستی باید به‌صورت ترجمه‌شده به انگلیسی یا فرانسوی ارائه داده شوند.
 • نباید سابقه کیفری داشته باشید.
 • باید پول کافی برای اقامت خود در کانادا داشته باشید.
 • باید اثبات کنید که قصد ادامه تحصیل یا کار در کانادا را ندارید.
 • جهت دریافت ویزای توریستی طور معمول نیاز به معاینات پزشکی ندارید.
 • و…

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

همان‌طور که از نام این نوع ویزا مشخص است به افرادی داده می‌شود که از یک دانشگاه کانادایی معتبر جهت ادامه تحصیل ویزا دریافت کرده باشند. اعتبار این ویزا تا پایان دوره‌ی تحصیلی متقاضی است. جالب است بدانید که اگر شما قصد تحصیل در کانادا به مدت کم‌تر از ۶ ماه داشته باشید، می‌توانید ویزای توریستی دریافت نمایید و هیچ الزامی مبنی بر دریافت ویزای تحصیلی نیست.

به‌طورکلی ویزای تحصیلی به دو شکل ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی اخذ می‌گردد. اگر قصد تحصیل در مدارس کانادا را داشته باشید، باید ویزای دانش‌آموزی دریافت نمایید. اما جهت تحصیل در مقاطع لیسانس، تحصیلات تکمیلی و دوره‌های کوتاه‌مدت کالج‌ها یا مؤسسات معتبر باید نسبت به دریافت ویزای دانشجویی اقدام نمایید.

همسر و فرزندان محصلین و دانشجویان کشور کانادا می‌توانند با استفاده از ویزای توریستی به کشور کانادا سفر کنند. البته همسر متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند از طریق اخذ ویزای کاری نیز جهت اقامت در کانادا اقدام نماید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

به‌طورکلی مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا عبارت است از:

 • همان‌طور که گفتیم پیش از شروع تحصیل در کانادا باید در یکی از مؤسسات آموزشی معتبر کانادا پذیرفته شوید.
 • باید ویزای تحصیلی و اجازه تحصیل داشته باشید یا اینکه در گروه کشورهایی قرار بگیرید که با کانادا روابط نزدیک دارند و جهت ورود به این کشور نیاز به دریافت ویزا ندارند. البته در این صورت هم شما باید حتماً اجازه ادامه تحصیل در کشور کانادا را داشته باشید.

سوپر ویزای کانادا

با دریافت سوپر ویزا والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان کانادایی یا افرادی که اقامت موقت کانادا را دارند، به‌عنوان همراه وارد این کشور می‌شوند و مدت طولانی‌تری در آن زندگی می‌کنند. البته جهت دریافت سوپر ویزا فرد دعوت‌کننده باید ثابت کند که از لحاظ مالی می‌تواند از افراد متقاضی سوپر ویزا حمایت کند. شایان ذکر است که سوپر ویزا ۱۰ ساله است، اما در حقیقت تا زمانی که گذرنامه فرد متقاضی اعتبار دارد، معتبر است.

شرایط اخذ سوپر ویزای کانادا

به‌طورکلی شرایط درخواست این ویزا همانند ویزای توریستی است و شما باید تمام مدارک لازم را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. دیگر شرایط اخذ سوپر ویزا به‌طورکلی عبارت است از:

 • باید معاینات پزشکی را انجام داد.
 • دعوت‌کننده ویزا باید شهروند کانادایی بوده یا اینکه اجازه اقامت دائم را داشته باشد.
 • دعوت‌کننده باید توانایی مالی نگهداری از والدین خود را در مدت زمان اقامتشان در کانادا را داشته باشد.
 • و…

ویزای دیپلماتیک یا سیاسی

به کمک ویزای دیپلماتیک و رسمی شما می‌توانید با هدف انجام وظایف و دولتی و رسمی به خاک کانادا وارد شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر گذرنامه شما قدیمی است و تأییدیه دیپلماتیک، کنسولی یا رسمی دارید که کانادا عضو آن است، هیچ نیازی به دریافت این ویزا ندارید. مدت زمان اعتبار ویزای دیپلماتیک و رسمی طور معمول به اندازه زمانی است که فرد جهت انجام وظیفه خود نیاز است. البته از لحاظ ورود به کانادا اعتبار این ویزا ۳ ماه است.

ویزای محرمانه

به‌طورکلی ویزای محرمانه مختص افرادی است که رتبه بالایی در کشور خود دارند و مناسباتی هم با کانادا دارند. برای دریافت این ویزا شما باید موقعیت و پستی در دولت داشته باشید که از موقعیت‌های مربوط به دیپلماتیک و رسمی متفاوت باشد. لازم به ذکر است که مدت زمان اعتبار ویزای محرمانه برای ورود چندباره به کانادا تا سه سال است. اما با این وجود دارنده این نوع ویزا نمی‌تواند هر بار بیش‌تر از ۶ ماه در خاک کشور کانادا بماند.

ویزای تسهیلات

به‌طورکلی ویزای تسهیلات به شهروندان کانادایی دو تابعیتی اعطا می‌شود که گذرنامه کانادایی ندارند؛ اما گذرنامه یک ملیت دیگر را دارند. این نوع ویزا ممکن است برای چند ماه یا چند سال اعتبار داشته باشد، اما با این وجود فرد نباید در هر بار بیش‌تر از ۶ ماه در خاک کشور کانادا بماند. درنهایت فراموش نکنید که ویزای تسهیلات برای مواقع ضروری صادر می‌شود، به همین جهت باید اداره مهاجرت را نسبت به ضروری بودن کار خود متقاعد نمایید.

شرایط اخذ ویزای تسهیلات

به‌طورکلی جهت دریافت ویزای تسهیلات باید از طریق تاریخ تولد یا روش‌های دیگر شهروندی کانادا را داشته باشید. به عبارت دقیق‌تر باید در شرایطی باشید که ورود سریع شما به خاک کانادا ضروری باشد. برای مثال اگر مدارک خود را گم کرده‌اید یا آن‌ها را از شما دزدیده‌اند و شما دچار مشکل شده‌اید. اگر تابعیت دوگانه دارید و پیش از ترک کانادا، گذرنامه کانادایی دریافت نکرده‌اید نیز می‌توانید دریافت ویزای تسهیلات اقدام نمایید.

ویزای کسب‌وکار یا نمایندگی

این ویزا به افرادی داده می‌شود که با اهداف کسب‌وکار به‌صورت فردی یا گروهی قصد سفر به کانادا را دارند. جالب است بدانید که دارنده این ویزا اجازه کار در هیچ شرکت کانادایی را ندارد و تنها می‌تواند در رابطه با مسائل تجاری مذاکره و توافق‌های احتمالی را امضا کند. این نکته را در نظر داشته باشید که ویزای کسب‌وکار بیش از ۶ ماه اعتبار ندارد. به همین خاطر بهتر است دارنده ویزا تنها ۶ ماه یا حتی کم‌تر در خاک کانادا بماند.

شرایط اخذ ویزای کسب‌وکار

به‌طورکلی مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای کسب‌وکار عبارت است از:

 • باید ثابت کنید که قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار در ارتباط با شرکتی در کانادا را دارید یا اینکه برای شرکت در جلسه، کنفرانس یا کارگاه آموزشی دعوت شده‌اید.
 • باید ثابت کنید که قصد کار یا تحصیل در کانادا را ندارید.
 • باید مراحل معاینات پزشکی را به طور کامل پشت سر بگذارید.
 • و…

ویزا به منظور تولد کودک

ویزا به منظور تولد کودک

همان‌طور که از نام این ویزا مشخص است به افرادی داده می‌شود که تمام معیارهای اقامت موقت در کانادا را داشته باشند و البته بخواهند کودکان خود را در کانادا به دنیا بیاورند. این نکته را در نظر داشته باشید فرزندانی که در کانادا متولد می‌شوند، به‌صورت خودبه‌خود شهروند کانادا به شمار می‌آیند. مدت زمان اعتبار ویزای تولد تنها ۶ ماه است و حتی اگر سفارت زمان بیش‌تری به ویزا اختصاص بدهد، فرد نباید بیش از ۶ ماه در این کشور بماند.

شرایط اخذ ویزا به منظور تولد کودک

به‌طورکلی شرایط اخذ ویزا تولد مانند ویزاهای دیگر است. البته هیچ نیازی به معاینات پزشکی نیست، مگر اینکه بارداری از نوع پرخطر باشد.

ویزای کار در تعطیلات

این ویزا به جوانان ۳۰ کشور جز ایران که با کانادا تعامل نزدیک دارند، داده می‌شود. لازم به ذکر است که انتخاب افراد برای دریافت این ویزا تصادفی است. به این معنا که متقاضیان می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند و درنهایت به‌صورت تصادفی برای کسب‌ اجازه‌ی کار خود انتخاب شوند. شایان ذکر است که افرادی می‌توانند برای دریافت ویزای کار در تعطیلات اقدام نمایند که کشورشان با کانادا توافق‌نامه‌ای مبنی بر تبادل نیروی کار جوان خود داشته باشند.

ویزای اهدای عضو

تقاضا برای دریافت عضو در هر کشوری بالا است و بیماران بسیاری منتظر دریافت و پیوند عضو هستند. به همین خاطر کشورها ورود اهداکننده‌های عضو به کشور خود را تسهیل می‌کنند. به‌طورکلی مدت این ویزا ۶ ماه یا کم‌تر است، اما اگر فرآیند درمان شما تکمیل نشده باشد تا زمان بهبودی کامل می‌توانید در کانادا بمانید.

شرایط اخذ ویزای اهدای عضو

همان‌طور که گفتیم ویزای اهدای عضو به فردی داده می‌شود که قصدش از سفر به کانادا اهدای عضو به یک شهروند کانادایی یا فردی است که اقامت دائم دارد.

ویزای کار

همان‌طور که می‌دانید کانادا یک کشور بسیار پیشرفته است و فرصت‌های شغلی با درآمدهای خوب بسیاری دارد. درنتیجه این امر مردم از سراسر دنیا تقاضای کار در این کشور را دارند.

شرایط اخذ ویزای کار

به‌طورکلی ویزاهای موقتی نیروی کار خارجی به افرادی داده می‌شود که پیشنهاد شغلی در کانادا دارند و کارشان در مدت زمان ۶ ماه به پایان می‌رسد. البته امکان افزایش این مدت تا حداکثر ۴ سال وجود دارد و بعد از آن باید شما خاک کانادا را ترک کنید.

ویزاهای اقامت دائم کانادا

ویزاهای اقامت دائم کانادا

به‌طورکلی ویزاهای اقامت دائم کانادا همان ویزاهایی هستند که به دارنده آن اجازه سکونت دائمی در کانادا اعطا می‌شود. این ویزاها با نام ویزای مهاجرتی شناخته می‌شوند و چند نوع متفاوت دارند. به‌طورکلی مهم‌ترین و آشناترین این ویزاها عبارت است از:

 • اکسپرس اینتری
 • برنامه کاندید استانی
 • برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری
 • برنامه کارآفرینی
 • برنامه خوداشتغالی
 • برنامه نیروی کار منتخب کبک
 • حمایت مالی خانواده
 • پرستاران تمام وقت
 • ویزای استارت آپ
 • پناهجویان
 • پایلوت مهاجرتی روستایی و شمالی
 • پایلوت مهاجرتی آتلانتیک

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری نوعی برنامه مهاجرتی الکترونیک است که دولت کانادا آن را طراحی کرده است و به کمک آن تمام افراد سراسر دنیا می‌توانند بر اساس مهارت‌های خاص خود به کانادا مهاجرت کنند. از مهم‌ترین بخش‌های برنامه اکسپرس اینتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برنامه تجاری متخصصان فدرال

این نوع ویزای اقامت دائم به صاحبان کسب‌وکاری داده می‌شود که در مشاغلی نظیر؛ نجاری، مکانیک هواپیما، اپراتورهای جرثقیل، مکانیک تجهیزات سنگین، برق، ماشین‌آلات، آهنگری، جوشکاری، لوله‌کشی و… تخصص دارند. به‌طورکلی مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرایط دریافت این ویزا عبارت است از:

 • توانایی نسبی در زبان
 • دو سال تجربه تمام وقت در حرفه‌ی موردنظر
 • بودن حرفه انتخابی در فهرست مشاغل موردنیاز کانادا

نیروی کار ماهر فدرال

این ویزا به افرادی داده می‌شود که کشور کانادا به تخصص آن‌ها نیاز دارد. به همین جهت پیش از اقدام به دریافت این ویزا باید ببینید که آیا تخصص شما در فهرست مشاغل موردنیاز کانادا قرار می‌گیرد یا خیر. مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای نیروی کار ماهر فدرال عبارت است از:

 • از ۱۰۰ امتیاز مربوط به این ویزا باید حداقل ۶۷ امتیاز را به دست آورید.
 • نمره آیلتس شما در زبان انگلیسی نباید کم‌تر از ۷ شود.
 • در صورت داشتن تسلط به زبان فرانسوی امتیاز بیش‌تری به شما تعلق خواهد گرفت.

برنامه تجربه کانادایی

این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که ویزای تحصیلی یا کار موقت داشته و قصد دارند آن را به ویزای اقامت دائم تغییر دهند. این افراد تجربه تحصیل یا کار در کانادا را دارند و در جامعه کانادایی مدتی زندگی کرده‌اند. به‌طورکلی مهم‌ترین شرایط دریافت این نوع ویزای اقامت دائم عبارت است از:

 • متقاضی جهت دریافت این ویزا باید حداقل ۱ سال از ۳ سال گذشته را در کانادا کار و زندگی کرده باشد.
 • مهارت کاری شما باید در فهرست مشاغل کانادا و سطحی باشد که موردنظر این کشور است.
 • باید به یکی از زبان‌های رسمی کانادا یعنی انگلیسی و فرانسوی تسلط داشته باشید و نمره آیلتس شما هفت به بالا باشد.

برنامه کاندید استانی

ابن ویزا به افرادی داده می‌شود که در کار خود نسبتاً تخصص دارند و با حرفه خود می‌توانند کمک بسیاری به اقتصاد کشور کانادا کنند. این نیروهای کار به استان‌های مختلف کانادا فرستاده می‌شوند که تقاضای آن‌ها بالاتر است.

برنامه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

برنامه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

همان‌طور که از نام این نوع ویزا مشخص است به افرادی ارائه می‌شود که قصد سرمایه‌گذاری در کانادا را دارند و سرمایه‌ی آن‌ها حداقل دو میلیون دلار کانادایی است. این افراد باید حداقل ۱۲۰۰۰۰۰ دلار کانادایی سرمایه‌گذاری کنند و دولت پس از ۵ سال این سرمایه را بدون هیچ سودی بازمی‌گرداند. البته شما می‌توانید این سرمایه را از بنگاه‌های مالی نیز تهیه کنید و تنها سود بانکی آن را بپردازید.

برنامه کارآفرینی

این برنامه مختص افرادی است که به‌تنهایی می‌توانند در اقتصاد کانادا موثر باشند. حداقل دارایی این افراد باید ۳۰۰ هزار دلار کانادا بوده و تعهد بدهند که مالکیت و مدیریت کسب‌وکاری در حد و اندازه‌ی یک سوم یک کسب‌وکار کانادایی را خواهند داشت و سه سال پیاپی این کسب‌وکار را حفظ می‌کنند.

برنامه خوداشتغالی

برنامه خوداشتغالی مختص افرادی است که در کسب‌وکار، ورزش، فرهنگ یا کشاورزی مهارت کافی دارند و می‌توانند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. لازم به ذکر است که این افراد باید نشان دهند که می‌توانند منابع مالی کسب‌وکار خود را تامین کنند و در زمینه کاری خود به اندازه کافی تخصص دارند.

برنامه نیروی کار منتخب کبک

اگر صاحب یکی از مشاغل موردنیاز استان کانادایی کبک هستید و در عین حال به زبان فرانسوی تسلط دارید، متقاضی این ویزا می‌توانید باشید و از این طریق اجازه‌ی کار و اقامت دائم در کانادا را پیدا کنید.

برنامه حمایت خانواده

این نوع ویزای اقامت دائم کانادا به همسر و فرزندان وابسته به شهروندان کانادایی یا افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند، داده می‌شود.

برنامه پرستار تمام وقت

این ویزا به افرادی داده می‌شود که واجد شرایط مراقبت از کهن‌سالان، معلولان یا کودکانی هستند که در کانادا در یک خانه شخصی زندگی می‌کنند.

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

در برنامه استارت آپ متقاضی باید یک طرح یا برنامه نوآورانه را با حمایت یکی از سازمان‌های اعلام‌شده از سوی اداره مهاجرت کانادا را به مرحله اجرا برساند. حال در صورت پیداشدن سرمایه‌گذار و اجرایی شدن طرح متقاضی می‌تواند برای خود و اعصاب خانواده خود ویزای استارت آپ کانادا کسب نماید و درنهایت از این طریق جهت دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نماید. این نکته را در نظر داشته باشید که در این نوع ویزا متقاضی مجاز به سرمایه‌گذاری شخصی نیست و طرح ارائه‌شده وی باید حتماً توسط یک سازمان کانادایی مورد تأیید اداره مهاجرت حمایت شده و درنهایت تحت عنوان یک شرکت سهامی ثبت شود.

شرایط اخذ ویزای استارت آپ

مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرایط اخذ ویزای استارت آپ عبارت است از:

 • هر پرونده حداکثر پنج متقاضی داشته باشد.
 • هرکدام از متقاضیان باید دارای حداقل ۱۰ درصد از حق شرکت باشند.
 • در صورت ردشدن هریک از متقاضیان موجود در پرونده همه افراد رد می‌شوند.
 • متقاضیان مهاجرت باید بیش‌تر از ۵۰ درصد از سهام شرکت را دارا باشند.

ویزای پناهجویان

پیش از هر چیزی این نکته را در نظر داشته باشید که پناهجویان افرادی هستند که به دلیل سخت بودن شرایط زندگی یا در خطر بودن جان به دلایل سیاسی، مذهبی، قومیتی و… از کشور خود قرار می‌کنند و به‌عنوان پناه‌جو به دیگر کشورها می‌روند. در این شرایط پناه‌جو به‌عنوان پناهنده تا دریافت اقامت و پاسپورت کشور مقصد می‌بایست در آن کشور حضور داشته باشد.

خوب است بدانید که علاوه بر کمک‌های مالی به پناهندگان پس از موافقت‌شدن با درخواست پناهندگی شخص، خدماتی نظیر؛ کمک برای جست‌وجو برای پیداکردن شغل، ایجاد ارتباط با شهروندان کانادایی، مراقبت از کودکان، خدمات حمل‌ونقل، تقویت مهارت‌های زبان‌آموزی و… نیز در صورت نیاز تا زمانی که پناهجویان تبدیل به شهروند رسمی کانادا شوند، ادامه خواهد داشت.

پایلوت مهاجرتی روستایی و شمالی

پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی کانادا نوعی برنامه مهاجرتی جدید است که دولت کانادا با هدف جذب نیروی کار اجرا می‌کند. این دولت متقاضیان واجد شرایط را تشویق می‌کند از طریق مهاجرت به مناطق روستایی و شهرهای کوچک و شمالی کانادا، در رشد اقتصادی این مناطق مشارکت کنند.

جهت دریافت پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی پیش از هر چیزی بررسی کنید که آیا شرایط لازم برای واجد شرایط بودن در این برنامه مهاجرتی را دارید یا خیر. حال یک شغل واجد این شرایط پیدا کنید و جاب آفر بگیرید. در این مرحله باید جهت گرفتن توصیه‌نامه از منطقه موردنظر خود اقدام کنید و درنهایت برای دریافت اقامت دائم کانادا اپلای کنید.

پایلوت مهاجرتی آتلانتیک

برنامه مهاجرتی آتلانتیک با هدف جذب فارغ‌التحصیلان بین‌المللی و نیروی متخصص ماهر و نیمه ماهر جهت پیداکردن فرصت‌های شغلی در چهار استان آتلانتیک روی کار آمد. شایان ذکر است که متقاضیان این برنامه مهاجرتی نیاز به یک پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر از کارفرمای یکی از استان‌های نیوفانلند و لابرادور، پرنس ادوارد، نوااسکوشیا و نیوبرانزویک دارند.

فراموش نکنید که متقاضی از کارفرمایانی می‌تواند پیشنهاد کار جهت پایلوت آتلانتیک بگیرد که آن‌ها مورد تأیید استان‌های آتلانتیک باشد.

رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا

رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا

ریجکت ویزا کانادا یکی از رایج‌ترین اتفاقات اخذ ویزای کانادا است. ریجکتی‌ها به دلایل مختلف رخ می‌دهد که رایج‌ترین و مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

 • عدم اعتماد به بازگشت متقاضی
  اگر شما نتوانید افسر ویزای کانادا را متقاعد کنید که پس از اتمام دوره اقامت به کشور خود بازمی‌گردید، درخواست ویزای کانادا شما رد خواهد شد.
 • تاریخچه سفری نامناسب متقاضی
  در صورتی که متقاضی ویزای کانادا، تاریخچه سفری متناسب با تمکن مالی خود نداشته باشد، به احتمال بسیار زیاد درخواست ویزای کانادا وی ریجکت خواهد شد.
 • مدارک مالی نامناسب متقاضی و عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت
  به‌طورکلی تمکن مالی متقاضی کانادا باید برای هر نفر ۱۳ هزار دلار کانادا باشد. حال در صورتی که نامه تمکن مالی که شما ارائه می‌کنید، کم‌تر از این مبلغ باشد، درخواست ویزای شما به احتمال زیاد ریجکت خواهد شد.

جمع‌بندی

در مطالب فوق به بررسی انواع ویزای کانادا را پرداختیم. همان‌طور که گفتیم ویزای کانادا به‌طورکلی به دو گروه موقت و دائم تقسیم می‌شود که هریک انواع مختلفی دارد. دریافت هریک از ویزاهای کانادا شرایط خاصی دارد که شما باید آن‌ها را به خوبی و به طور کامل رعایت نمایید.

فراموش نکنید که احتمال اخذ ویزای کانادا به‌صورت قطعی وجود ندارد و ممکن است درخواست شما ریجکت شود. به همین خاطر بهتر است پیش از اقدام جهت دریافت ویزای مهاجرتی حتماً با یک وکیل در این حوزه مشورت کنید و از وی کمک گیرید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *