تور اوکراین  تور اودسا  غذای اوکراین   آشنایی با شهر کی یف-کیف :

برترین و با سابقه ترین مجری مستقیم و تخصصی تور اوکراین در شهرهای :

کی یف، اودسا ، خارکف،لویو

 

آشنایی با شهر کی یف-کیف
(کی ی ف یا کی ی و) شهری سرسبز و خوش آب و هوا که با داشتن جاذبه ها ی گردشگری فراوان و مرک زیت جغرافیایی بعنوان پایتخت کشور اوکراین شناخته می شود.

کی یف را میتوان پایتخت فرهنگی، سیاسی، اجتماعی-اقتصادی، علمی و مذهبی جمهوری اوکراین نامید زیرا علاوه بر وجود ارگانهای اصلی دولتی، مراکز علمی، فرهنگی و تفریحی فراوانی را در خود جای داده است.

کلیه شهر های اوکراین دارای لوگوی توریستی خود میباشند که در تصویر زیر لوگوی توریستی کی یف را مشاهده می کنید:

آشنایی با شهر کی یف-کیفنام شهر کی یف :
گفته میشود یکی از دلایل نام گذاری این شهر نام یکی از کاشفان آن یعنی( کیی  Kiy) میباشد .کیی بزرگترین برادر از سه برادر و یک خواهر کاشف شهر کی یف است که اوکراینی ها آنها را بعنوان قهرمان می شناسند.

امپراتور کنستانتین باگریانورودنی ، که در اواسط قرن دهم حکومت میکرد خاطرنشان کرد که کی یف نام دومی داشت به اسم (سامواتاس Samwatas) که احتمالا ا این یا نام باستانی شهر بوده است یا نامگذاری آن در محیط غیر اسلاو صورت گرفته است و یا شاید این کلمه از زبان خزری گرفته شده باشد که در این صورت می تواند به معنای “استحکامات فوقانی” باشد.

تاریخچه شهر کی ی ف-آشنایی با شهر کی یف-کیف
کاوش های باستان شناسی در محوطه کنونی استان کی یف نشان می دهد از ۱۵ الی ۲۵ هزار سال قبل در این مکان انسان سکونت داشته است.

از سال ۱۳۶۲ تا ۱۵۶۹ میلادی شهر کی یف بخشی از شاهزاده نشین لیتوانی بود ، از سال ۱۵۶۹ تا ۱۶۵۴ میلادی نیز بخشی از کشورهای مشترک المنافع لهستان-لیتوانی بود.
در سال ۱۶۵۴ ، یک قیام ضد لهستانی در این شهر رخ داد و کی یف “زیر دست امپراتوری تزاری مسکو” رفت ، که با امضای آتش بس، آندروسف در سال ۱۶۶۷ رسما تأیید شد.

از سال ۱۶۶۷ میلادی( کی یف همچنان به عنوان یکی از مراکز فرهنگی و مذهبی روسیه بود و در این امور نقش مهمی ایفا کرد) .
از ۲۴ اوت ۱۹۹۱ میلادی ، کی یف بعنوان پایتخت جمهوری تازه استقلال یافته اوکراین از جمایر شوروی سابق شناخته می شود.

در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۱۷ میلادی، کی یف به ترتیب میزبان پنجاهمین و شصت دومین مسابقات بهترین موسیقی اروپا با نام یوروویژن انتخاب شد.

در سال ۲۰۱۲ میلادی ، کی یف بعنوان یکی از چهار شهر مهم و بزرگ اوکراین بود که میزبان مسابقات قهرمانی فوتبال جام ملتهای اروپا بود و در سال ۲۰۱۸ به عنوان محل برگزاری نهایی فینال لیگ فوتبال قهرمانان اروپا تبدیل شد.

در اواخر سال ۲۰۱۳ – اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی در این شهر اتفاقاتی که یورو میدان نامیده میشود رخ داد که بعد از آن نیز شلوغی های شرق اوکراین بوجود آمد.

آب و هوا :
این منطقه دارای آب و هوای مرطوب قاره ای بدون هوای خشک و دارای تابستانهای گرم طبقه بندی می شود (طبقه بندی بر اساس Köppen: Dfb).
مرطوب ترین ماه در کی یف ژوئن است و خشک ترین و سردترین ماه را می توان ژانویه نام برد. اگر از گرمترین ماه صحبت کنیم حتما جولای را بعنوان گزینه مناسب معرفی میکنیم .

متوسط دمای سال در کی یف + ۸.۴ درجه سانتی گراد بالای صفر است.
میانگین سرعت باد سالانه( ۲.۵ متر در ثانیه) است.
متوسط رطوبت سالانه ۷۴ ٪ است.
میانگین میزان بارش سالانه ۶۲۱ میلی متر است
کل مدت زمان آفتاب در هر سال ۱۹۲۷ ساعت یا ۴۳ ٪ است.

طبیعت سرسبز کی یف :
ویژگی بارز کی یف وجود فضای سبز فراوان و زیبا است تا حدی که هنرمند آمریکایی راکول کنت نوشت است ” من در شهرهای مختلف ، بزرگ و کوچک بوده ام. پارک های شگفت انگیزی را در آنها دیدم ، اما برای اولین بار این شهر را در یک پارک می بینم “

در تمام مناطق و محله های کی یف  میتوان فضای سبز یا پارک برای پیاده روی پیدا کرد که (مارینسکی پارک ، پارک نیوکی و پارک آترادنی جزو پارکهای شلوغ و پرطرفدار این شهر هستند)

آشنایی با شهر کی یف-کیف

مناطق شهر کی یف :
این شهر جمعا دارای ۱۰ منطقه میباشد که به دو بخش سمت راست و سمت غرب رودخانه دنیپر تقسیم بندی میشوند .

بخش سمت راست شامل مناطق هالاسفسکی، سالومنسکی، سویاتوشین، آبالون، پادول، پیچرسکی و شفچنکوفسکی میباشد .

بخش سمت چپ را نیز مناطق د نیپروفسکی، دارنیتسکی و دسیانس کی تش کیل میدهند .

آشنایی با شهر کی یف-کیف

زبان :

اگر به سال های ۲۰۰۰ میلادی برویم بیش از ۴۳ درصد مردم کی یف به روسی صحبت می کردند اما هم اکنون بیش از ۷۲ درصد
مردم زبان اوکراینی را زبان رسمی خود میدانند ولی با این حال همه میتوانند به زبان روسی یا اوکرا ینی براحتی صحبت کنند.

غذا های اوکراین

آشپزی و غذای اوکراین با طعم بی نظیری که دارند مطمئنا بخشی جذاب و هیجان انگیز از تجربه سفر به اوکراین هستند. تاثیر آشپزی کشورهای همسایه، شرایط آب و هوایی، خاک حاصلخیز و … باعث به وجود آمدن غذاهایی بسیار خوشمزه و خوش طعم در این کشور شده است.

در این مطلب بخشی از معروف ترین غذاهای سنتی اوکراین را به شما معرفی می کنیم. اگر قصد سفر به این کشور با تور اوکراین را دارید پیشنهاد می کنیم در طول سفر غذای اوکراین را امتحان کنید و از طعم بی نظیر آن ها لذت ببرید:

چیکن کی اِف | Chicken Kiev

یکی از معروف ترین غذای اوکراین نوعی غذا با گوشت مرغ است که به چیکن کی اف یا جوجه کی اف شهرت پیدا کرده است. در این روش یک فیله مرغ تازه را دور یک تکه کره سرد و منجد می پیچند و بعد داخل تخم مرغ و پودر سوخاری می غلتانند و سرخ می کنند. به این ترتیب، کره داخل مرغ آب می شود و علاوه بر این که طعمی کره ای و بی نظیر به مرغ می دهد به محض برش زدن کره آب شده لذیذ بیرون می ریزد.

البته این که چطور مرغ را دور کره بپیچید که هنگام سرخ شدن بیرون نریزد نیازمند مهارت و تجربه زیادی است و کار هر کسی نیست. امروزه چیکن کی اف یکی از محبوب ترین غذای اوکراین است و به شما هم پیشنهاد می کنیم در طول سفر به این کشور حتما این غذای لذیذ و خوشمزه را امتحان کنید.

غذا های اوکراین

سوپ بُرش با فریتر سیر | Borscht with garlic fritters

یکی از مواد اصلی و مهم در آشپزی و غذای اوکراین سیر است و مردم اوکراین در اکثر غذاها از سیر استفاده می کنند و حتی گاهی سیر تنها طعم دهنده غذاست. سوپ برش را ممکن است به عنوان غذای روسی بشناسید. این سوپ قرمز و خوشرنگ در کشورهای روسیه و اروپای شرقی به وفور استفاده می شود و یکی از معروف ترین غذای اوکراین هم به حساب می آید.

ترکیبات این سوپ در هر کشور و منطقه تفاوت دارد، اما مولفه اصلی در آن چغندر است که باعث رنگ قرمز سوپ می شود. مردم اوکراین برای تهیه این سوپ زمستانی آب گوشت را با چغندر وو مواد دیگر ترکیب می کنند تا سوپ برش آماده شود. گفتیم که اوکراینی ها از سیر بسیار استفاده می کنند و سوپ برش هم از این قاعده مستثنی نیست. در اوکراین سوپ برش را به جای نان در کنار فریتر سیر سرو می کنند.

غذا های اوکراین

پنکیک سیب زمینی | Potato Pancakes

یکی از خوشمزه ترین غذای اوکراین پنکیک سیب زمینی است که تقریبا مشابه کوکو سیب زمینی خودمان است. پنکیک سیب زمینی که در زبان اوکراینی درونی (Deruny) نامیده می شود انتخاب خوشمزه و لذیذ برای صبحانه یا شام است.

سیب زمینی پخته له شده را با تخم مرغ، آرد، سیر، پیاز خرد شده، قارچ و سبزیجات و ادویه های مختلف ترکیب می کنند و بعد داخل روغن سرخ می کنند یا در فر قرار می دهند. البته نوع ساده آن هم وجود دارد که فقط از سیب زمینی و کمی نمک تهیه شده و آن هم خوشمزه و پرطرفدار است.

اوکراینی ها پنکیک سیب زمینی را معمولا همراه با تزیین خامه ترش و نوشیدنی میل می کنند که ترکیبی بی نظیر به وجود می آورد.

غذاهای اوکراین

سالو | Salo

یکی دیگر از محبوب ترین غذای اوکراین دنبه است که در زبان اوکراینی سالو نامیده می شود! چربی و دنبه شکم معمولا خوک را به صورت لایه های نازک برش می زنند و همراه با نوشیدنی های مختلف میل می کنند. اوکراینی ها عاشق این دنبه هستند و آن را به صورت های دودی شده یا مزه دار شده با ادویه های مختلف میل می کنند.

در واقع، اگر میزبانی اوکراینی بخواهد به میهمان خود اوج مهمان نوازی اش را نشان بدهد به او دنبه تعارف می کند. برش های دنبه را گاهی همراه با پوست یا اندکی گوشت سرو می کنند با همراه با سبزیجات و ادویه های مختلف میل می کنند.

غذاهای اوکراین

سوسیس خانگی | Homemade Sausage

سوسیس بخشی مهم از آشپزی و غذاهای کشورهای اروپایی را تشکیل می دهند و به هر کشوری که سفر کنید با انواع مختلفی از سوسیس مواجه می شوید.

یکی از خوشمزه ترین غذاهای اوکراینی هم نوعی سوسیس خانگی و دست ساز است که از ترکیب گوشت، چربی و ادویه های مختلف تهیه می شود و داخل پوست طبیعی ریخته می شود. راز طعم منحصربفرد آن در خانگی بودن آن است و مردم اوکراین به خوبی می دانند که چطور این سوسیس خوشمزه را در منزل تهیه کنند.

گوشت چرخ کرده را با سیر و ادویه های دیگر ترکیب می کنند و می پیچند و بعد سوسیس ها را می پزند. سپس، سوسیس ها را در فریزر قرار می دهند تا کاملا یخ ببندد و بعد مجددا به صورت سرخ شده، گریل شده یا آبپز می پزند و در کنار دیگر غذای اوکراین مثل وارنیکی یا بانوش سرو می کنند.

غذاهای اوکراین

حمل ونقل عمومی شهر :
شهر کی یف دارای انواع وسایل حمل و نقل شهری میباشد . اتوبوس و مارشوتکا  اتوبوس های کوچک(تراموا )قطار شهری برقی روی زمین، مترو ، تاکسی های ون عمومی و حتی تاکسی های هوایی )بالگرد و تاکسی های آبی (قایق های حمل و نقل در دنیپر) .

کی یف دارای یکی از قدیمی ترین متروهای جهان هست ساخت مترو در کیف در سال ۱۹۴۹ میلادی آغاز شد و اولین بخش آن در ۶ نوامبر ۱۹۶۰ )میلادی افتتاح شد.

امروزه سه خط آبی ، قرمز و سبز رنگ در مترو کی یف کار میکند که  با نام های ( Svyatoshinsko-Brovarskaya ،Kurenevsko-Krasnoarmeyskaya ، Syretsko-Pecherskaya) هستند.

  اوکراین کشور ارزان در اروپا

اوکراین یکی از کم هزینه ترین کشورهای اروپا است که توریست ها در این کشور می توانند با کمترین هزینه به بهترین امکانات دسترسی پیدا کنند.

مسافرت با تور اوکراین

در سفر تور اوکراین مراحل تحویل مدارک و ویزا دو تا سه هفته کاری به طول میباشد اگر شما سفر به اوکراین با تور لحظه آخری اکراین را نظر دارید باید حداقل یک ماه قبل از تاریخ سفر برای انجام مقدمات سفر اقدام نمایید.

تور اوکراین و جاذبه های گردشگری

کشور اوکراین بخاطردارا بودن اماکن تاریخی و جاذبه های طبیعی زیبا و دیدنی گردشگران زیادی از کشورهای مختلف جهان از جمله کشور ما بخود جذب مینماید. از نمونه های مثال زدنی از جاذبه های این کشور :

کلیسا ها،قلعه های قدیمی، خیابان های زیبا، دریای سیاه، سواحل شگفت انگیز ،رودخانه زیبای دنیپرو و مترو ها که در اوکراین خود جاذبه های دیدنی می باشند.شما در اکراین می توانید در طول مدت اقامت خود در تور اوکراین برنامه ای برای لذت بردن از این کشور داشته باشند.

هزینه تور اوکراین

هزینه تور اوکراین به عوامل متفاوتی از جمله نوع هتل انتخابی، نوع پرواز و البته نرخ ارز وابسته است.تفاوت تور اکراین با سایر تورها این است که نرخ آن به ندرت شامل افزایش نرخ قرار می گیرد.

شهر اودسا :
شهر بندری در جنوب کشور اوکراین و کنار دریای سیاه که مرکز استان اودسا بوده و پایگاه اصلی نیروهای دریایی اوکراین به حساب می آید .

اودسا با تقریبا چیزی حدود یک میلیون نفر جمعیت (آمار رسمی ۲۰۱۸) سومین شهر بزرگ اوکراین از لحاظ جمعیت به شمار می رود که ۶۱.۷ درصد آن را اوکراینی ها ، ۲۹ درصد آن را روس ها و بقیه را بلغارها و … تشکیل میدهند.

این شهر بعنوان بزرگترین بندر تجاری اوکراین توسط دریای سیاه به کشورهای بلغارستان، روسیه، ترکیه،رومانی و گرجستان متصل میشود.

تور اودسا

نام شهر اودسا :

اولین بار نام اودسا را در ژانویه سال ۱۷۹۵ میلادی برای این شهر انتخاب نمودند.

نام اودسا از نام های مستعمره یونان باستان و از واژه ی اودسیس (شهری باستانی در یونان باستان) گرفته شده است.

در اواخر قرن ۱۸ میلادی و پس از تسخیر سرزمینهای عثمانی از یونانیان نام هایی مانند (سواستاپول در کریمه کنونی،تیراسپل و حتی خرسون که نام کنونی یکی از استان های جنوبی اوکراین در کنار دریای سیاه و ازوف است) بصورت سنتی برای این مناطق انتخاب می شد.

همچنین از لحاظ ریشه شناسی گفته میشود نام اودسا ار واژه فرانسوی «assez d’eau» اَسِدو در زمان امپراتوری کاترینای دوم به معنی آب کافی است گرفته شده باشد.

تاریخچه شهر اودسا :

باستانشناسان از پیوندهای دیرینه بین منطقه اودسا و شرق مدیترانه رد تأیید می کنند. در قرون وسطا ، اودسا تحت کنترل برخی قبایل مختلف عشایری (پچنهاگ ، پولووسی) ، هورد طلایی ، خاناتای کریمه ، لیتوانی و امپراتوری عثمانی بوده است.

اودسا قبل از استقلال اوکراین یکی از بنادر مهم با گردش مالی بالا برای روسها بود که در سال ۱۹۹۱ میلادی با جدایی اوکراین از شوروی به بندر مهم جمهوری تازه استقلا یافته اوکراین تبدیل شد.

موقعیت جغرافیایی اودسا :

این شهر در جنوب کشور اوکراین و در سواحل خلیج اودسا در دریای سیاه قرار دارد.

بیشترین قسمت شهر از جمله بخش تاریخی آن ۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

حداقل ارتفاع اودسا ۴.۲ متر زیر سطح دریا (کویالنیک استوآری) و حداکثر آن ۶۵ متر است.

مساحت شهر تقریبا ۲۳۷ کیلومتر مربع است و تراکم جمعیت ۴۲۵۳ نفر در کیلومتر مربع است.

فاصله اودسا تا کیف تقریبا ۴۴۳ کیلومتر است (۶۵۵ – با راه آهن ، ۴۶۶ – از طریق جاده).

سواحل اودسا :

سواحل اودسا ده ها کیلومتر طول دارد. سواحل اودسا از کوبِلُف (استان نیکولاف) تا رود دنیستر امتداد دارد. بیشتر سواحل ماسه ای بوده و ماسه های آن وارداتی هستند.

برخی از سواحل معروف اودسا :
۱. آرکادیا
۲.آترادا
۳.دلفین
۴.لانژرون
۵.چرنومورکا

آب و هوای اودسا :

آب و هوای اودسا به عنوان آب و هوای مرطوب قاره ای بدون فصل خشک و تابستان های گرم طبقه بندی می شود (منبع Köppen: Dfa).

آب و هوای این شهر با آب و هوای شهرهای دیگر اوکراین در زمستان های معتدل و تابستان های گرم متفاوت است.

اودسا

تور اودسا

شهر اودسا شهر توریستی ساحلی اوکراین به حساب می آید.اودسا مهمترین بندر کشور اکراین در دریای سیاه می باشد . اودسا مروارید دریای سیاه است و حدود 5 ساعت زمینی تا کی یف پایتخت اکراین فاصله دارد . مرکز شهر اودسا با درختان منظم و ساختمان های با قدمت بیش از 100 سال منظر زیبایی را در جلوی چشمان هر بازدید کننده ای به نمایش می گذارد .

از اماکن دیدنی اودسا می توان از پلکان پوتمکین و بلوار پریمورسکی، سالن باله و اپرای اودسا، کاخ ورونتسوف نام برد.

اودسا

رزرو بلیط هواپیما

اطلاعات پروازهای اوکراین

ویزای اوکراین

تور اوکراین و جاذبه های گردشگری آن را مشاهده می نمایید