کشور ترکیه

 پایتخت ترکیه شهر آنکارا است و از شهرهای مختلفی که افراد معمولا برای گردش و تفریح آن را مورد استفاده قرار می ‌دهند عبارتند از:  استانبول، آنتالیا، ازمیر، کوشی آداسی، آنکارا، ترابزون، مارماریس، افسوس، دنیزلی و بسیاری دیگر از شهرهای مختلف می باشند. که افراد می ‌توانند با سفر به آن ها از جاذبه‌ های گردشگری مختلفی که در آن وجود دارد بهره مند شوند. مردمان این کشور اغلب به زبان ترکی صحبت می ‌کنند و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد ترک زبان ایران تقریبا به زبان آن ها آشنایی داشته باشند. مساحت این کشور چیزی در حدود ۷۸۳ هزار کیلومتر مربع می ‌باشد که جمعیتی برابر با ۸۲ میلیون نفر را در خود جای داده است. صنعت گردشگری در این کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و همین موضوع باعث شده است که مسئولین این کشور با ایجاد پایگاه ‌های گردشگری مختلف از این صنعت درآمد خوبی به دست آورند.

تور ترکیه

برای انتخاب تور ترکیه باید دقت بسیار زیادی به خرج دهید. زیرا باید توجه داشته باشید که بهترین تور را برای این سفر انتخاب کنید. آژانس های مسافرتی متفاوتی این تور را ارائه می ‌دهند که باید با توجه به خدماتی که این تورها در اختیار شما قرار می‌ دهند نسبت به سفر اقدام نمایید. از خدمات این تورها می ‌توان به رزرو هتل ها، هواپیما، صبحانه ،نهار،شام و استفاده از تور لیدران مختلف که سفر به این کشور را ارائه می‌ دهند نام برد. در کل می ‌توان گفت که سفر با تورهای مختلف به این کشور، می ‌تواند برای شما مقرون به صرفه باشد. لذا خدمات مختلفی که در این تورها ارائه می شود، هزینه پایینی را دارد و همین هزینه پایین می تواند مسافرت شما را به خاطره انگیزترین سفر تبدیل کند. توصیه ما این است که در انتخاب نوع آژانس مسافرتی که تور این کشور را  ارائه می ‌دهند توجه داشته باشید. خدماتی که در این تور ها به افراد ارائه می شود، با توجه به بودجه ای که برای این سفر در نظر گرفته اید متفاوت می باشد.

جاذبه های گردشگری در تور ترکیه

کشور ترکیه دارای جاذبه‌ های گردشگری مختلفی می ‌باشد که  می ‌توانید در تور ترکیه نسبت به گردش در آن ها اقدام نمایید. از جاذبه ‌های گردشگری متفاوتی که در ترکیه موجود می باشد، می توان به برج گالاتا، قلعه دختر، مسجد سلمانیه، مسجد آبی، ایاصوفیه، کاخ توپکاپی، آب انبار قصر سلطنتی، بیوک آدا، پارک میانتورک، کانیون، جواهیر و بسیاری دیگر از جاذبه ‌های گردشگری آن اشاره کرد. این کشور دارای سواحل بسیار زیبا با شن های طلایی و آب های شیشه ای می باشد که می ‌توانید به انواع تفریحات آبی مانند شنا، جت اسکی، قایق سواری و بسیاری دیگر از آن ها اقدام نمایید. توصیه ما به شما این است که برای بازدید از جاذبه های مختلف این کشور حتما یک برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید برای بازدید از جاذبه ‌های گردشگری در این تور به بهترین نحو ممکن اقدام نمایند. استفاده از تورلیدران برای بازدید از جاذبه های مختلف این کشور می تواند بهترین گزینه باشد.

بهترین زمان برای رفتن به تور ترکیه

 می ‌توان گفت این کشور به دلیل آب و هوای بسیار مناسبی که دارد، همواره مورد توجه بسیاری از افراد در فصول مختلف قرار گرفته است.  شما می توانید این تور را با توجه به نوع سلیقه و بودجه‌ ای که برای سفر در نظر گرفته اید، مورد استفاده قرار دهید. تور ترکیه در فصل بهار همواره مورد توجه بسیاری از ایرانیان بوده است و به خصوص در ایام نوروز تعداد قابل توجهی از افراد به سمت این کشور روانه می شوند.  اگر از لحاظ آب و هوایی این کشور را برای سفر مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت که بهار بهترین زمان سفر به تور ترکیه می باشد. اما تور ترکیه در فصل تابستان از رونق بسیار خوبی برخوردار می ‌باشد. از دیگر فصولی که همواره مورد توجه افراد بوده است، فصل پاییز می باشد. فصل پاییز به عنوان یکی از فصول معتدل و بسیار مناسب همواره مورد توجه بوده و بسیاری از افراد در این فصل به این کشور سفر می نمایند. لازم به ذکر است جشنواره های مختلفی که در کشور ترکیه برگزار می شوند، بر روی زمان سفر به ترکیه همواره تاثیر گذار می باشند.

چرا به ترکیه سفرکنم؟

کشور ترکیه همواره سعی کرده تا خدمات رفاهی و امکانات بسیار مناسبی در این کشور برای مسافران تهیه نماید و گردشگران را به سمت خود جذب نماید. هتل های مختلفی در این کشور برای افراد تهیه شده که آن ها می ‌توانند در این هتل ها اقامت داشته باشند. توریستانی که تور ترکیه را برای سفر و گردش مورد استفاده قرار داده ‌اند، می ‌توانند از غذاهای مختلف و خوراکی های متفاوت ترکی در طول سفر استفاده کنند. غذاهای مختلفی در رستوران های کوچک و بزرگ این کشور تهیه می شود. در کل می ‌توان گفت امروزه تور ترکیه به عنوان یکی از خاطره انگیزترین تورها، همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده و آن ها می توانند با استفاده از این تور نسبت به برگزاری سفر خود اقدام نمایند. امیدواریم تور ترکیه را برای افراد به خوبی توضیح داده باشیم. از اینکه تا پایان با متن با ما همراه بودید بسیار سپاسگزاریم.