تفاوتها و مزایای آژانس های عضو یاتا با بقیه آژانس ها

تفاوتها آژانس عضو یاتا با بقیه

تفاوتها آژانس عضو یاتا با بقیه

یاتا و  شرکتهای خدمات مسافرت هوایی در یاتا 

یاتا و نحوه عضویت در یاتا

یاتا (IATA)؛ سر واژه عبارات انگلیسی ((International Air Transport Association)) به معنی انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی می باشد.

  • یاتا در اموری نظیر: استاندارد کردن قیمت‌ها، بلیت‌ها، بارنامه‌ها و… فعالیت دارد.

۱- توسعه و ترغیب حمل و نقل هوایی ایمن، مرتب و اقتصادی به نفع مردم دنیا، تشویق بازرگانی هوایی و مطالعه مسائل مربوط به آن.

۲-  ایجاد وسیله و امکان همکاری میان شرکت‌های هوایی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم دست اندر کار حمل و نقل هوایی بین‌المللی می‌باشند.

۳- همکاری با سازمان هواپیمایی کشوری بین‌المللی (ایکائو) و دیگر سازمان‌های بین‌المللی..

در ایران شرکتهای خدمات مسافرت هوایی نیز می توانند به عضویت یاتا در بیایند .و این عضویت مهر تایید یاتا به مجوز رسمی آنها و به رسمیت شناخته شدن آنها در سراسر جهان می باشد و  با این کار آژانس های مسافرتی می توانند قدمی برای بهبود خدمات به مشتریان و تعهد به حسن انتخاب آنها بردارند .

تفاوتها آژانس عضو یاتا با بقیه

 این مجوز رسمی این امکان را به آژانس های مسافرتی عضو می دهد تا با داشتن کد یاتایی به نمایندگی شرکت های هواپیمایی عضو یاتا در بیاید و نسبت به فروش بلیط های بین المللی و یا داخلی در خطوط پروازی آنها اقدام نمایند وآژانس هایی که عضو یاتا نیستند این امکان برای آنها وجود ندارد ، آژانس دلفین پرنده جزو معدود آژانس هایی است که عضو رسمی یاتا میباشد.

برای این عضویت نیاز است  از طریق واحد یاتا مستقر در ادارات مرکزی هما مراحل عضویت یاتا را طی نمایند .

آژانس های بند الف به کدام دسته از آژانس های گفته می شود؟

 

4 دیدگاه

  • خیلی خوب بود.ممنون.ببخشیدچجوری میشه فهمید چن تا آژانس دریک شهرمجوزیاتا دارند؟

  • یعنی آژانس هایی که عضو یاتا نیستند معتبر نیستند اگه اینجور باشه که باید خیلی آژانس ها را پلمپ کنند چون همه نوع بلیط خارجی زدن تو بلیغ خودشون که میفروشیم ؟؟؟!!!

    • سلام نخیر دوست گرامی ما نگفتیم چون عضو یاتا نیستند معتبر نیستند اعتبار اونهارو مراجع نظارتی مشخص میکنند این آژانس ها که عضو یاتا نیستند در صورت داشتن مجوز های لازم معتبر خواهند بود و فقط نمیتوانند بلیط های خارجی را بصورت مستقیم صادر کنند.دلفین پرنده چندین سال است که عضو یاتا میباشد و آماده ارائه خدمات صدور بلیط پرواز های خارجی و تورهای کشورهای مختلف بصورت مستقیم و با قیمت مناسب است.باتشکر از ارسال نظرتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیریدمشاوره بگیرید