سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن کدام است؟

شنگن به منطقه‌ای از اروپا گفته می‌شود که شامل 27 کشور در این قاره است و برای ورود به هر یک از این کشورها، باید حتما ویزای شنگن داشته باشید. در این مطلب، سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن را برای شما توضیح خواهیم داد. پس اگر می‌خواهید به هر یک از کشورهای حوزه شنگن سفر کنید، بهتر است تا پایان این مقاله را مطالعه فرمایید تا ببینید که از طریق چه روشی می‌توانید در بازه زمانی کوتاه‌تری ویزای شنگن را دریافت کرده و به کشورهای عضو این منطقه بروید.

روش‌های مختلفی برای دریافت ویزای شنگن وجود دارد که شما می‌توانید بر اساس شرایط خود، از طریق یکی از آنها این ویزا را دریافت کنید. این نوع ویزا مدت زمان اعتبار محدودی دارد و قبل از به اتمام رسیدن آن، باید برای تمدید آن اقدام کنید.

درباره ویزای شنگن اروپا

همان‌طور که پیش از این نیز گفتیم، ویزای شنگن به شما این امکان را می‌دهد که بین کشورهای حوزه این منطقه و کشور مورد نظر خود رفت و آمد داشته باشید. این ویزا دارای اعتبار محدود بوده و نهایتا اعتبار آن به 90 روز می‌رسد. اگرچه ممکن است سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن باعث شود که شما در بازه زمانی کوتاه‌ترین ویزا را دریافت کنید، اما باز هم برای دریافتن باید حداقل قبل از 6 ماه از سفر خود، اقدام کرده باشید.

با توجه به این موضوع، می‌توان گفت که دریافت ویزای شنگن نیازمند گذراندن یک پروسه زمانی نسبتا طولانی مدت است. زیرا در این بازه زمانی، تمام مدارک شما باید به‌دقت بررسی شوند و باید این بازه زمانی به طور کامل طی شود.

درباره ویزای شنگن اروپا

روش‌های سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن

در ادامه، برخی از مهم‌ترین روش‌های دریافت ویزای شنگن را به صورت مختصر نام می‌بریم. با توجه به این موارد، می‌توانیم بدانید که کدام یک از روش‌ها برای دریافت این ویزا سریع‌تر هستند. پس اگر شرایط آن را دارید، می‌توانید از همان طریق برای دریافت ویزای شنگن اقدام کنید.

ویزای توریستی شنگن یکی از سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن

ویزای توریستی شنگن در دو نمونه سینگل و مولتی صادر شده و اعتبار آن به 90 روز می‌رسد. برای دریافت این ویزا، شما به مدارک متعددی مانند گواهی عدم سوء پیشینه، پاسپورت، دلیل سفر، شرایط اقامت در کشورهای حوزه شنگن و سایر موارد این چنینی نیاز دارید. بررسی مدارک در ویزای توریستی شنگن بیشتر از یک ماه به طول می‌انجامد.

دریافت ویزای شنگن از طریق دعوت‌نامه

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که دعوت‌نامه، در واقع بهترین و سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن به شمار می‌آید. به طور کلی، داشتن دعوت‌نامه باعث می‌شود که شانس شما برای دریافت این ویزا و تایید درخواست ویزا افزایش پیدا کند. حالا این دعوت‌نامه می‌تواند از طرف یکی از دوستان، اعضای خانواده درجه یک و یا دانشگاهی در یکی از کشورهای حوزه شنگن باشد.

ویزای شنگن تحصیلی

البته دعوت‌نامه هم انواع مختلفی دارد که شما می‌توانید بر اساس شرایط خود، یکی از آنها را دریافت کنید. به‌عنوان مثال، اگر قصد مهاجرت تحصیلی به یکی از کشورهای حوزه شنگن را دارید، باید دعوت‌نامه تحصیلی از دانشگاه مورد نظر خود را داشته باشید. این در حالی است که خیلی از افراد برای مهاجرت کاری، به دعوت‌نامه کاری از طرف کارفرمایی در حوزه شنگن نیاز دارند.

ویزای شنگن تحصیلی

برای دریافت دعوت‌نامه، شما باید از قبل مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه مورد نظر خود در حوزه شنگن ارسال کرده باشید. در صورتی که دانشگاه مورد نظر شما مدارک ارسال شده را تایید کند، به احتمال خیلی زیاد دعوت‌نامه یا نامه پذیرشی را برای شما ارسال خواهد کرد. مدت زمان این نوع ویزای شنگن بسته به بازه زمانی تحصیلی شما می‌تواند متفاوت باشد.

ویزای شنگن کاری یکی از سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن

بر اساس آنچه پیش از این گفتیم، شما می‌توانید ویزای شنگن از نوع کاری را نیز دریافت کنید. در این شرایط، سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن برای مهاجرت کاری، این است که به چندین شرکت واقع در این حوزه درخواست بفرستید. بهتر است برای این که شانس خود برای دریافت این ویزا را افزایش دهید، مدارک سابقه کاری و تحصیلی شما کامل باشد.

مدت زمان بررسی مدارک در این نوع درخواست ویزا هم نسبتا طولانی است و باید منتظر بمانید تا بازه زمانی آن به طور کامل طی شود. طول اعتبار ویزای شنگن از نوع کاری، به مدت زمانی بستگی دارد که کارفرما ذکر کرده است.

ویزای شنگن اسپانسرشیپ

در صورتی که یکی از اعضای خانواده درجه یک شما در یکی از کشورهای عضو منطقه شنگن زندگی می‌کند و اقامت دائم این کشور را دارد، می‌تواند از طریق ویزای اسپانسرشیپ، شما را نیز به این کشور ببرد. در این شرایط، فرد مقیم در کشور مورد نظر در حوزه شنگن برای شما دعوت‌نامه‌ای ارسال می‌کند که از طریق آن می‌توانید ویزای این منطقه را دریافت کنید.

ویزای شنگن کاری یکی از سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن

اگرچه این روش نیز به‌عنوان سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن شناخته می‌شود، اما فرد ارسال کننده دعوت‌نامه باید شرایط خاصی داشته باشد. به‌عنوان مثال، وضعیت اقامت و محل اسکان این فرد باید کاملا مشخص باشد و در صورت لزوم، بتواند از دریافت کننده دعوت‌نامه حمایت مالی کند. این بدان معنی است که دعوت کننده باید شرایط مالی خوبی داشته باشد.

در این روش دریافت ویزای شنگن، شخص دریافت کننده دعوت‌نامه نیازی به ارائه مدارک خیلی زیادی ندارد. این فرد می‌تواند فقط با ارائه برخی مدارک اولیه مانند مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر، ویزا را دریافت کند. زیرا در این روش، بیشتر مسئولیت‌ها بر عهده اسپانسر مقیم کشور حوزه شنگن خواهد بود.

دریافت ویزای شنگن از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک در اروپا

یکی از روش‌های فوق العاده تضمینی برای دریافت ویزای شنگن، سرمایه‌گذاری و خرید ملک در اروپا است. با این حال، این روش نسبت به موارد قبلی به بازه زمانی طولانی‌تری نیاز دارد. مهم‌ترین مزیت سرمایه‌گذاری و خرید ملک در اروپا این است که شما می‌توانید به صورت مستقیم و در بازه زمانی خیلی کوتاه‌تری اقامت دائم حوزه شنگن را دریافت کنید.

البته برای خرید ملک در اروپا، بهتر است به سراغ کشورهایی مانند اسپانیا، یونان، پرتقال و مالت بروید. چرا که شرایط سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این کشورها راحت‌تر است و سریع‌تر می‌توانید کارت اقامت خود را دریافت کنید. به‌عنوان مثال، در کشور یونان می‌توانید با پرداخت کمترین هزینه نزدیک به 250 هزار یورو، یک ملک کاملا مناسب به خریداری کنید و اقامت دائم اروپا را بگیرید. حداقل بودجه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک در کشورهای دیگر ذکر شده، بین 300 تا 700 هزار یورو خواهد بود.

دریافت ویزای شنگن از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک در اروپا

راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن

شرایط برخی از کشورها برای دریافت ویزای شنگن نسبت به برخی دیگر متفاوت است. به این صورت که در کشورهایی مانند ایتالیا، سوئیس و اسپانیا، دریافت ویزای شنگن خیلی راحت‌تر انجام می‌شود. دلیل این موضوع هم این است که این کشورها برای صدور ویزای شنگن به ایرانیان، سخت‌گیری خیلی زیادی ندارند. با این حال، دریافت این ویزا در کشورهایی مانند هلند، آلمان و اتریش، فوق العاده دشوار بوده و شما را با چالش‌های خیلی زیادی مواجه خواهند کرد.

در کشورهایی مانند هلند، آلمان، فرانسه و اتریش، شرایط اقتصادی و سیاسی متغیر بوده و به همین دلیل هم ایرانیان برای دریافت ویزای شنگن با سخت‌گیری مواجه خواهند شد. در حال حاضر، کشور ایتالیا در میان سایر کشورهای حوزه شنگن، بیشترین تعداد ویزا را برای ایرانیان صادر می‌کند. پس اگر بتوانید تمکن مالی مورد نیاز را در حساب بانکی خود قرار دهید، به احتمال خیلی زیاد امکان دریافت ویزای شنگن ایتالیا را خواهید داشت. این موضوع درباره کشورهای مانند سوئیس و اسپانیا نیز صدق می‌کند.

نکات مهم درباره سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن

همان‌طور که تاکنون متوجه شدید، برای دریافت ویزای شنگن باید مدت زمان مشخصی بگذرد و نمی‌توانید در بازه زمانی چند روزه تا چند هفته، این ویزا را دریافت کنید. با این حال، برای این که صدور این ویزا برای شما راحت‌تر انجام شود و بتوانید در بازه زمانی کوتاه‌تری ویزای شنگن را دریافت کنید، می‌توانید به برخی نکات توجه داشته باشید. در این قسمت، برخی از مهم‌ترین نکات درباره دریافت ویزای شنگن در بازه زمانی کوتاه‌تر را نام می‌بریم.

نکات مهم درباره سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن
  • تمام مدارک شما باید به صورت کاملا دقیق جمع‌آوری و به زبان کشور مقصد ترجمه شده باشند.
  • شما باید به آفیسر مورد نظر خود در کشور مقصد ثابت کنید که چه دلیلی برای رفتن به این کشور دارید.
  • باید حتما محل و مدت زمان اقامت خود در کشور را به طور کامل برای آفیسر مشخص نمایید.

سخن پایانی

در این مطلب، اطلاعات کاملی درباره سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن در اختیار شما قرار دادیم. همان‌طور که گفتیم، برای دریافت این ویزا باید بازه زمانی مشخصی طی شود و این بازه زمانی می‌تواند تا 6 ماه هم به طول بیانجامد. به همین دلیل هم نباید انتظار داشته باشید که در بازه زمانی کمتر از یک ماه و چند هفته، ویزای این منطقه را دریافت کنید. البته شما می‌توانید با مشورت با افراد متخصص و مجرب در این زمینه، سرعت بیشتری در روند دریافت ویزای شنگن بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *