کلیسای سنت جورج- شهر لویو

کلیسای سنت جورج- شهر لویو

اطلاعات جاذبه

اطلاعات جاذبه

کلیسای سنت جورج

 شهر لویو

در قسمت غربی کشور اوکراین یک شهر قرار گرفته که در نزدیکی مرز کشور لهستان است. این شهر، لویو نام دارد و به آن لووف نیز می گویند. فضای فرهنگی و خیابان های قدیمی که در لویو است باعث شده تا بازدید کنندگانی که به این شهر می آیند تصور کنند که به اروپای غربی آمده اند. لویو مشهور به پاریس کوچک شرق نیز می باشد.

بسیاری از ساختمان هایی که در این شهر هستند، بسیار قدیمی بوده و قدمت آن ها مربوط به قرن سیزدهم می باشد. چون در لویو جنگ های داخلی و تاریخی صورت نگرفته این شهر تقریبا نیمی از بناهای تاریخی لویو را دارا می باشد. از نظر معماری این شهر دارای رتبه سوم در اروپا است.

این شهر دارای عنوان عروس اروپا نیز می باشد. از جمله عللی که سبب شده به این نام مشهور باشد، سنگ فرش های صد ساله این شهر را می توان نام برد. چون همواره کشورهای اتریش و مجارستان در این شهر بوده اند، بنابراین معماری های لویو به سبک معماری اروپای شرقی می باشد.

اولین پستخانه و داروخانه هایی که در کشور اوکراین هستند، در لویو ساخته شده اند. این مراکز اکنون به موزه تبدیل شده اند. دانشکده پزشکی این شهر نیز از جمله ساختمان های قدیمی لویو است.

کلیسای سنت جورج

کلیسا ها یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در نقاط مختلف جهان محسوب می شوند، سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از کلیسا ها به شهر ها مختلف سفر می کنند. شهر لویو واقع در کشور اکراین، یکی از شهر های زیبا و توریستی در این کشور می باشد. امروزه نظر افراد بسیاری به جاذبه های گردشگری این شهر جذب شده است. یکی از کلیسا های محبوب در این شهر کلیسای سنت جورج می باشد.
 
کلیسای سنت جورج بر روی تپه های اطراف شهر لویو قرار گرفته است، در بالای این تپه نمای بسیار زیبایی از شهر لویو قابل مشاهده می باشد.
معماری بسیار زیبای این کلیسا باعث محبوبیت آن در بین گردشگران تور لویو شده است. در ساخت این کلیسا از سبک معماری باروک و روکوکو الهام گرفته شده است، این دو سبک نوعی معماری اروپایی محسوب می شوند.
 
ساخت بنای اصلی کلیسای سنت جورج در سال 1744 میلادی آغاز و در سال 1760 میلادی پایان یافت. ساختمان این کلیسا تا به امروز چندین دفعه بازسازی شده است اما در حال حاضر برخی از بخش های کلیسا تخریب شده اند. در ابتدای ورودی این کلیسا چندین مجسمه بسیار زیبا وجود دارد که توسط هنرمندان معروفی ساخته شده اند. 
 
این کلیسا در بین مردم محلی اکراین به عنوان سومین جایگاه اعتراضات مدنی شناخته می شود، همچنین لازم است بدانید که در طول قرن 19 و 20 میلادی این کلیسا زیر مجموعه کلیسای کاتولیک یونان بوده است.

رزرو بلیط هواپیما

اطلاعات پروازهای اوکراین

ویزای اوکراین