دریاچه سینویر

اطلاعات جاذبه

اطلاعات جاذبه

SYNEVIR LAKE

کارپات ها منطقه ای از بیابان و مرکز گردشگری سبز اوکراین است. این مکان جایی است که شما هنوز هم می توانید جنگل های راش باستانی ، درختان و گیاهان نادر و قارچ ها و انواع توت ها را ببینید.

بخشی از اوکراین که دارای بهترین محیط زیست است، منطقه MEZHGIRSKY  از TRANSCARPATHIANS  در نظر گرفته شده است، که بر روی شاخه های خط الراس کوهیGORGANSKY  قرار دارد . این منطقه برای طرفداران طبیعت وحشی نوعی جذابیت مغناطیسی دارد. در هر فصلی از سال با توریست ها شلوغ است؛ در بهار از شکوفه دشتهای کوهستانی لذت می برند.

در تابستان تورهای پیاده روی را به سمت قله های کوه می گذرانند ، در پاییز آنها انواع توتها و قارچ ها را جمع می کنند و اسکی در زمستان.

دریاچه در 989 متر از سطح دریا واقع شده است. مساحت کل آن حدود هفت هکتار است. کف دریاچه توسط دو فرونشست مجاور تشکیل شده است که توسط یک محدوده زیر آب از هم جدا شده اند.عمق متوسط حدود 8 متر و حداکثر عمق آن 22 متر است.به دلیل عدم وجود کلریدها در آب، طعم و مزه خاصی دارد.این دریاچه سرشار از ماهی قزل آلا است. در حوالی دریاچه ، یک منطقه تفریحی با یک هتل کوچک چوبی ، یک کلبه و باغ های خیالی درکنار سواحل ترتیب داده شده است.

در مرکز این دریاچه یک جزیره کوچک قرار دارد که مربوط به یک افسانه عاشقانه با منشاء سینویر است.این ماجرا از دختر یک شمارشگر و یک چوپان ساده روایت می کند که علیرغم میل پدر عاشق یکدیگر شدند.شمارش به بندگانش دستور داد پسر را بکشند و آنها تخته سنگ بزرگی را از کوه پرتاب کردند.اندوه دخنر بی آزار بود. او با تلخی بر سر سنگ گریه کرد و خیلی زود اشکهای او کل علقزار را پر کرد و موجودات فقیر را پوشاند.بدین ترتیب این دریاچه با یک جزیره سنگ ، نمایان شد و نام آن را از دوستداران بدشانس -سین و ویر – گرفت. به یاد شخصیت های افسانه ای ، یک مجسمه چوبی زیبا توسط l.Browdie  و M.Sanich در ساحل دریاچه برپا شده است. 

این منطقه همچنین دارای تعدادی استراحتگاه اسکی است که معروف ترین آنها در دهکده های PODOBOVETS ، PYLYPETS ، IZKI  و MEZHGIRYA واقع شده است. علاوه بر این ،روستاهای بخش دارای کلیساهای چوبی قدیمی هستند.